Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Półkolonie w Karnówku. Wizyta funkcjonariuszy Straży Miejskiej

fot. ES

fot. ES

W tym tygodniu od 8 do 12 lipca w Karnówku odbywają się półkolonie organizowane# przez Nakielski Ośrodek Kultury.

Dzieci czas spędzają na grach i zabawach pod czujnym okiem animatora. Aktywnie w przebieg zajęć włączył się również sołtys Karnówka. W dniu dzisiejszym do świetlicy w Karnówku przybyli funkcjonariusze Straży Miejskiej z Nakła nad Notecią, którzy w okresie wakacyjnym realizują projekt pn."W szkole, w domu, na ulicy niech BEZPIECZEŃSTWO Tobie towarzyszy". Projekt ma na celu wyuczenie w uczestnikach zajęć nawyków probezpiecznych, które ograniczą lub wyeliminują sytuacje stwarzające zagrożenie dla ich zdrowia a nawet życia. Podczas pogadanki omówiono zasady bezpiecznych form spędzania czasu wolnego w wakacje, jak dzieci powinny zachować się chcąc przejść przez jezdnię, co zrobić gdy zaatakuje je pies oraz jakie są możliwości skutecznej obrony w momencie ataku napastnika. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały elementy odblaskowe, które zwiększą ich widoczność podczas poruszania się na drodze. Jutro na dzieci czeka już ostatnia atrakcja, wyjazd do kina na film "Alladyn". Zajęcia dla dzieci zostały dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  r-ek, w dniu 11-07-2019 20:45:58 napisał:

  Znowu nowi straznicy cekawie kogo to znajomki. Cuda w tym Nakle. Szkoda,ze to po wyborach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Seria, w dniu 11-07-2019 23:12:29 napisał:

  Świetna inicjatywa!!! Brawo!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Sprawdzanie geometrii kół
Budowa stanu surowego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Meble kuchenne - na zamówienie
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)