Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Półkolonie w Karnówku. Wizyta funkcjonariuszy Straży Miejskiej

fot. ES

fot. ES

W tym tygodniu od 8 do 12 lipca w Karnówku odbywają się półkolonie organizowane# przez Nakielski Ośrodek Kultury.

Dzieci czas spędzają na grach i zabawach pod czujnym okiem animatora. Aktywnie w przebieg zajęć włączył się również sołtys Karnówka. W dniu dzisiejszym do świetlicy w Karnówku przybyli funkcjonariusze Straży Miejskiej z Nakła nad Notecią, którzy w okresie wakacyjnym realizują projekt pn."W szkole, w domu, na ulicy niech BEZPIECZEŃSTWO Tobie towarzyszy". Projekt ma na celu wyuczenie w uczestnikach zajęć nawyków probezpiecznych, które ograniczą lub wyeliminują sytuacje stwarzające zagrożenie dla ich zdrowia a nawet życia. Podczas pogadanki omówiono zasady bezpiecznych form spędzania czasu wolnego w wakacje, jak dzieci powinny zachować się chcąc przejść przez jezdnię, co zrobić gdy zaatakuje je pies oraz jakie są możliwości skutecznej obrony w momencie ataku napastnika. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały elementy odblaskowe, które zwiększą ich widoczność podczas poruszania się na drodze. Jutro na dzieci czeka już ostatnia atrakcja, wyjazd do kina na film "Alladyn". Zajęcia dla dzieci zostały dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  r-ek, w dniu 11-07-2019 20:45:58 napisał:

  Znowu nowi straznicy cekawie kogo to znajomki. Cuda w tym Nakle. Szkoda,ze to po wyborach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Seria, w dniu 11-07-2019 23:12:29 napisał:

  Świetna inicjatywa!!! Brawo!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Przewóz krajowy
Nadanie modnej linii
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Botox zmarszczki lwie
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)