Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Podsumowujemy WKTON. Tym razem gospodarze ulegli gościom

fot. MB

fot. MB

18 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim w Mroczy odbył się# XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych ”Razem przez świat”. Po trzech latach przerwy społeczność osób sprawnych inaczej była bardzo spragniona integracji, dlatego do Mroczy przyjechały licznie grupy z całego województwa, z 19 podmiotów.

Gości na mroteckiej ziemi przywitał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza - Waldemar Chudzik, który otworzył kolejny już WKTON. Głos zabrała również Mariola Piasecka - Prezes KPOR Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bydgoszczy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski, Tomasz Miłowski - Wicestarosta, Jarosław Odrobiński – Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, Jarosław Okonek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, Marian Wiśniewski – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy, Piotr Hemmerling – Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią, Joanna Murawiec – Kierownik Referatu Obsługi Administracyjnej i Promocji UMiG w Mroczy oraz Paweł Górecki – Kierownik Referatu Obsługi Komunalnej UMiG w Mroczy, Anna Wankiewicz - Lewandowska i Łukasz Ambrożkiewicz – przedstawiciele PFRON w Toruniu, Grażyna Stachowska – Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Mroczy, Agnieszka Klebs – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczy oraz Natalia Ambroziak – Wicedyrektor Przedszkola "Mini Akademia".

W trakcie imprezy reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowych rywalizowali w konkursach plastycznych: malowaniem metodą kropki oraz quillingu, a także konkurencjach sportowych: slalom ze strzałem na bramkę oraz rzut do celu. Konferansjerami wydarzenia byli: Monika Wołowicz – pracownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mroczy oraz Andrzej Brzóska – pracownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Radny RM.

W trakcie, gdy zawodnicy wykonywali swoje prace lub rywalizowali na torach sportowych, pozostali uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności śpiewu lub tańca. Byli to przedstawiciele podmiotów z: WTZ Grudziądz, WTZ Szubin, WTZ Kowalewo Pomorskie, WTZ Żnin, WTZ Liszkowo, WTZ Gołańcz, WTZ Sławkowo, WTZ Mrocza, ŚDS Gądecz, ŚDS Żnin oraz OSW Bydgoszcz. Wszystkie występy były bardzo dobrze przygotowane i niejednokrotnie zachęciły obecnych do wspólnego śpiewu i tańca.

Oprócz tego wystąpiły również: „Mroczanki”, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Mroczy oraz z Przedszkola Mini Akademia, a także "Zumba Drążno" prowadzona przez Panią Annę Żydek.

W wydarzeniu uczestniczyły również "Mroteckie Anioły" – obok ich siedziby można było podziwiać piękne maszyny. Swoje rękodzieła zaprezentowały Pani Ewa Okonek oraz Pani Marianna Werner, a u majora Witolda Błasiaka podziwiać można było sprzęt wojskowy oraz mundury.

W trakcie imprezy można było też dobrze zjeść. Przygotowane zostały ciasta, słodkości oraz kiełbaski. Czas umilało także dwóch klaunów rozdających słodkości i maskotki.

Na końcu przyszedł czas na jedną z największych atrakcji – przeciąganie liny o Puchar Burmistrza MiG Mrocza.

Tym razem jednak gospodarze ulegli gościom i wyniki przedstawiały się następująco:

1. ŚDS Więcbork
2. WTZ Gołańcz
3. WTZ Mrocza

Szkoły podstawowe również rywalizowały w przeciąganiu liny. Walczyły o duże maskotki. Pierwsze miejsce zajeła SP nr 2 z Nakła, a drugie miejsce przypadło SP Mrocza.

Na zakończenie wręczono podziękowania za pomoc oraz uczestnictwo, a także nagrodzono zwycięzców konkurencji sportowych i plastycznych.

Wyniki konkurencji:

Malowanie metodą kropki "Martwa natura"

1. Paulina Żurawska – WTZ Grudziądz
2. Justyna Stachowiak – WTZ Szubin
3. Adam Polaski – WTZ Mrocza

Quilling – wykonanie motyla

1. Magdalena Olędzka – ŚDS Gądecz
2. Anna Kuchcińska – WTZ Żnin
3. Jesicca Pacholska – SP Mrocza

Rzut do celu

1. Dorota Brylewska – WTZ Gołańcz
2. Dorota Kaczmarek – WTZ Modrzew Bydgoszcz
3. Przemysław Piotrowski – WTZ Liszkowo

Slalom ze strzałem na bramkę:

1. Nikodem Baran – SP nr 2 Nakło
2. Marcin Adamski – WTZ Żnin
3. Radosław Rybicki - WTZ Modrzew Bydgoszcz

Imprezę zamknął Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński.

Organizatorzy dziękują wszystkim za obecność, wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Technikum Mundurowego w Mroczy oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i urozmaicenia imprezy.

Materiał: Ewelina Musiał - UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)