Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

Podsumowanie cyklu warsztatów. Panie poznały historię sztuki ludowej

fot. pow.

fot. pow.

W środę 10. kwietnia w Gumnowicach odbyło się spotkanie podsumowujące # cykl warsztatów tradycyjnego haftu krajeńskiego i pałuckiego, w ramach którego zajęcia prowadziła p. Aleksandra Agata Minda z Olszewki.

Uczestniczki warsztatów podczas 3 zajęć poznały m.in. historię i tradycję sztuki ludowej Pałuk i Krajny w zakresie haftu, w tym najpopularniejsze motywy, kolory oraz elementy garderoby ozdabiane poszczególnymi wzorami.

Ponadto teorię przekuwały na czyn. W sumie panie wyhaftowały 10 fartuszków krajeńskich oraz 10 fartuszków pałuckich, poświęcając swój czas i energię zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego obu regionów.

Podczas ostatniego spotkania uczestniczki zaprezentowały efekty swoich prac, dzieliły się również wrażeniami z warsztatów oraz pomysłami na kolejne działania pozwalające kultywować rodzime tradycje.

Warsztaty tradycyjnego haftu krajeńskiego i pałuckiego zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w ramach inicjatywy Ekomuzeum Doliny Noteci jako odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkanki regionu.

materiał: Monika Żydek 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)