Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Pociąg do wolności. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny

fot. ZSP Lubaszcz

fot. ZSP Lubaszcz

13 listopada br. uczciliśmy kolejny raz, dzień odzyskania niepodległości zwany #Świętem Niepodległości. Uczniowie klasy II b Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu przygotowali montaż słowno - muzyczny i dekorację pod tytułem "POCIĄG DO WOLNOŚCI".

listopadowe i styczniowe, stację I WOJNA ŚWIATOWA i stację WOLNOŚĆ. Na poszczególnych stacjach uczniowie przedstawiali historię odzyskania niepodległości i recytowali utwory "WIELKICH POLAKÓW". Całość była przeplatana prezentacją multimedialną i utworami muzycznymi, które wzywały do boju o NIEPODLEGŁĄ np. ”Żeby Polska była Polską"," Warszawianka"," Rota", "My pierwsza brygada", "Mazurek Dąbrowskiego", "Ja to mam szczęście".

My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć,  a ojczyźnie – miłość.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)