Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Pociąg do wolności. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny

fot. ZSP Lubaszcz

fot. ZSP Lubaszcz

13 listopada br. uczciliśmy kolejny raz, dzień odzyskania niepodległości zwany #Świętem Niepodległości. Uczniowie klasy II b Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu przygotowali montaż słowno - muzyczny i dekorację pod tytułem "POCIĄG DO WOLNOŚCI".

listopadowe i styczniowe, stację I WOJNA ŚWIATOWA i stację WOLNOŚĆ. Na poszczególnych stacjach uczniowie przedstawiali historię odzyskania niepodległości i recytowali utwory "WIELKICH POLAKÓW". Całość była przeplatana prezentacją multimedialną i utworami muzycznymi, które wzywały do boju o NIEPODLEGŁĄ np. ”Żeby Polska była Polską"," Warszawianka"," Rota", "My pierwsza brygada", "Mazurek Dąbrowskiego", "Ja to mam szczęście".

My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć,  a ojczyźnie – miłość.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)