Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 października 2018

Piknik Niepodległościowy. Różnorodnych atrakcji było wiele

fot: pow

fot: pow

W sobotę, 6 października odbył się Piknik Niepodległościowy, którego organizatorem była Rada # Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce, Grono Pedagogiczne oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza.

Uczczono w ten sposób setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W pikniku uczestniczyli uczniowie szkoły, rodzice, nauczyciele jak również absolwenci  szkoły w Olszewce. W przygotowanym przez organizatorów programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Odbył się rajd rowerowy  z zadaniami szlakiem historyczno-przyrodniczym, który biegnie od dębu w Olszewce do dębu w Lubaszczu i nosi nazwę „Od dębu do dębu”. Rodzice przygotowali zajęcia plastyczne, podczas których wykonane zostały kotyliony, odbył się turniej pod nazwą „Kocham Cię Polsko”, w trakcie którego rywalizowała drużyna uczniów z drużyną rodziców, było wspólne śpiewanie piosenek i  pieśni patriotycznych, zagadki rodzinne oraz mecz piłki nożnej. Każdy uczestnik pikniku na koniec otrzymał  balony z napisem 100 lat Niepodległej. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice oraz ogniska z pieczonymi  ziemniakami  i tradycyjnym polskim gzikiem oraz pieczonych kiełbasek.

Autor: Grażyna Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)