Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Oszust podał się za pracownika urzędu. Senior stracił oszczędności

fot. archiwum

fot. archiwum

Policja przypomina, aby być czujnym i uważać na wizyty # nieznajomych. Niestety tej czujności zabrakło Seniorowi, któremu rzekomy urzędnik ratusza obiecał dotację unijną, po czym okradł 84-latka z oszczędności życia. Tylko ostrożność może nas uchronić przed działaniem tego typu oszustów.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (22.01.20) w jednym z bloków na Osiedlu B. Chrobrego w Nakle. Do mieszkania 84-latka zapukał nieznajomy mężczyzna podający się za pracownika nakielskiego ratusza. Na uwiarygodnienie swojego miejsca zatrudnienia okazał legitymację, ale tak naprawdę nie wiadomo do końca co to był za dokument. Z całą pewnością jednak wiadomo, że mężczyzna, który przyszedł do Seniora nie był żadnym urzędnikiem tylko zwykłym oszustem i złodziejem.

Rzekomy urzędnik oświadczył 84-latkowi, że przyznana mu została dotacja unijna jednak, aby otrzymać gotówkę musi mieć swój wkład. Niestety pokrzywdzony uwierzył oszustowi, a na dowód tego, że ma pieniądze, wyszukał z szafy swoje oszczędności i pokazał je mężczyźnie. Złodziej kazał Seniorowi podpisać dokument o przyznanym dofinansowaniu, zabrał oszczędności 84-latka i wyszedł zapewniając, że niebawem wróci. Oczywiście tak się nie stało i pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa.

Jak ustalili policjanci ten sam mężczyzna pod legendą urzędnika ratusza próbował wejść także do innych mieszkań. Na szczęście nie został wpuszczony.

Z racji tego, że Seniorzy rzadko śledzą bieżące informacje policjanci proszą, aby członkowie rodzin rozmawiali z nimi o niebezpieczeństwach związanych z wizytami nieznajomych. Warto przestrzegać, by nie wpuszczali obcych do mieszkań, a już w ogóle nie pokazywali miejsc, gdzie gromadzą oszczędności. Trzeba też przypominać, że wizyty urzędników, przedstawicieli wodociągów, spółdzielni mieszkaniowych czy innych instytucji są zazwyczaj zapowiadane wcześniej, choćby na ogólnodostępnych tablicach ogłoszeń.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)