Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. I LO reprezentowało 110 uczniów

fot. I LO Nakło

fot. I LO Nakło

Dnia 6.12.2019 roku w Nakielskim Ośrodku kultury została przeprowadzona X #Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” skierowana do uczniów szkół średnich.

Olimpiada ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Organizatorem była Straż Miejska w Nakle nad Notecią w wyniku współpracy z Wyższą Szkołą Bankową. Do olimpiady przystąpiło 110 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania z przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na straży bezpieczeństwa. Najlepsi uczniowie wyłonieni w drodze dwustopniowych eliminacji, zostaną zakwalifikowani do finału, w którym będą musieli wykazać się inicjatywą wdrażając w życie rozwiązania poprawiające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców swojej okolicy. Finał zostanie przeprowadzony w marcu. Dla laureatów organizatorzy przygotują atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięzca otrzyma indeks upoważniający do podjęcia studiów licencjackich na wybranym przez siebie kierunku Wyższej Szkoły Bankowej.

Materiał: Agnieszka Góral

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)