Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. I LO reprezentowało 110 uczniów

fot. I LO Nakło

fot. I LO Nakło

Dnia 6.12.2019 roku w Nakielskim Ośrodku kultury została przeprowadzona X #Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” skierowana do uczniów szkół średnich.

Olimpiada ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Organizatorem była Straż Miejska w Nakle nad Notecią w wyniku współpracy z Wyższą Szkołą Bankową. Do olimpiady przystąpiło 110 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania z przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na straży bezpieczeństwa. Najlepsi uczniowie wyłonieni w drodze dwustopniowych eliminacji, zostaną zakwalifikowani do finału, w którym będą musieli wykazać się inicjatywą wdrażając w życie rozwiązania poprawiające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców swojej okolicy. Finał zostanie przeprowadzony w marcu. Dla laureatów organizatorzy przygotują atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięzca otrzyma indeks upoważniający do podjęcia studiów licencjackich na wybranym przez siebie kierunku Wyższej Szkoły Bankowej.

Materiał: Agnieszka Góral

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)