Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Odnaleziono zaginionego 73-latka. Sprawna akcja mundurowych

fot. archiwum

fot. archiwum

Ledwie dwóch godzin potrzebowali nakielscy mundurowi, aby odnaleźć # 73-latka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Senior cały i zdrowy został przekazany pod opiekę najbliższych.

Zgłoszenie o tym, że zaginął 73-letni mieszkaniec nakielskiej gminy dyżurny policji odebrał wczoraj (17.11.19) około godz. 22.30. Jak wynikało z informacji przekazanych przez rodzinę, około godz. 16.00 senior wybrał się rowerem do sklepu, skąd nie wrócił. Mężczyzna nie miał ze sobą telefonu komórkowego i najbliżsi nie mieli z nim żadnego kontaktu, dlatego o pomoc zwrócili się do mundurowych.

Około kilometra od miejsca zamieszkania 73-latka znaleziono jego rower, jednak mężczyzny nigdzie w okolicy nie było.

Wszystkie patrole pełniące służbę na terenie Nakła prowadziły intensywne poszukiwania, a dyżurny ogłosił alarm, na który zaczęli stawiać się kolejni funkcjonariusze. Jeden z mundurowych, jak tylko wszedł do jednostki poszedł zapytać o rysopis zaginionego. Kiedy dyżurny przekazał mu opis mężczyzny, stwierdził, że jadąc przed chwilą do komendy, mijał podobną osobę w rejonie nakielskiej obwodnicy.

Policjant wspólnie z „patrolowcami” pojechał w miejsce, gdzie kilka minut wcześniej widział podobnego seniora i okazało się, że to faktycznie jest zaginiony 73-latek. Mężczyzna został odnaleziony kilka kilometrów od domu zaledwie po dwóch godzinach od rozpoczęcia poszukiwań i przekazany pod opiekę zatroskanej rodzinie.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)