Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Odnaleziono zaginionego 73-latka. Sprawna akcja mundurowych

fot. archiwum

fot. archiwum

Ledwie dwóch godzin potrzebowali nakielscy mundurowi, aby odnaleźć # 73-latka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Senior cały i zdrowy został przekazany pod opiekę najbliższych.

Zgłoszenie o tym, że zaginął 73-letni mieszkaniec nakielskiej gminy dyżurny policji odebrał wczoraj (17.11.19) około godz. 22.30. Jak wynikało z informacji przekazanych przez rodzinę, około godz. 16.00 senior wybrał się rowerem do sklepu, skąd nie wrócił. Mężczyzna nie miał ze sobą telefonu komórkowego i najbliżsi nie mieli z nim żadnego kontaktu, dlatego o pomoc zwrócili się do mundurowych.

Około kilometra od miejsca zamieszkania 73-latka znaleziono jego rower, jednak mężczyzny nigdzie w okolicy nie było.

Wszystkie patrole pełniące służbę na terenie Nakła prowadziły intensywne poszukiwania, a dyżurny ogłosił alarm, na który zaczęli stawiać się kolejni funkcjonariusze. Jeden z mundurowych, jak tylko wszedł do jednostki poszedł zapytać o rysopis zaginionego. Kiedy dyżurny przekazał mu opis mężczyzny, stwierdził, że jadąc przed chwilą do komendy, mijał podobną osobę w rejonie nakielskiej obwodnicy.

Policjant wspólnie z „patrolowcami” pojechał w miejsce, gdzie kilka minut wcześniej widział podobnego seniora i okazało się, że to faktycznie jest zaginiony 73-latek. Mężczyzna został odnaleziony kilka kilometrów od domu zaledwie po dwóch godzinach od rozpoczęcia poszukiwań i przekazany pod opiekę zatroskanej rodzinie.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)