Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
12 kwietnia 2018

Od lat angażują się w akcję krwiodawstwa. Kolejne zwycięstwo strażackiego klubu HDK

fot. pow.

fot. pow.

Kolejne zwycięstwo strażackiego Klubu HDK w programie „Ognisty ratownik – gorąca krew”.

W służbę strażaka, zarówno zawodowego, jak i ochotnika, wpisane jest pomaganie ludziom. Przyrzeczenie ofiarności i męstwa w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i zdrowia, obowiązuje nas stale, nie tylko wtedy, gdy pełnimy czynną służbę w podziale bojowym. Jedną z form pomocy o ogromnym znaczeniu jest honorowe krwiodawstwo. Nawet najmłodsi wiedzą, że strażak to ktoś, kto przede wszystkim pomaga, udział strażaków w szlachetnej działalności krwiodawczej jest wobec tego wysoce pożądany. Przekonanie o tym, że strażacka brać bardzo chętnie stawia czoła trudnym wyzwaniom i działa na rzecz innych ludzi, potwierdzają działania Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zrzeszającego funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym roku, już po raz piąty, Klubowicze wzięli udział w ogólnopolskim programie Polskiego Czerwonego Krzyża „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Po dwukrotnym zdobyciu I miejsca w dwóch poprzednich edycjach, w tym roku, w XII edycji programu, powtórzyli swój sukces, zdobywając I miejsce w kategorii „Najaktywniejsza Jednostka PSP”. Na to osiągnięcie złożył się całoroczny wysiłek wszystkich krwiodawców, biorących udział w akcjach oddawania krwi organizowanych na terenie powiatu nakielskiego oraz działaniach zmierzających do promowania honorowego krwiodawstwa wśród lokalnej społeczności.

6 kwietnia br. w siedzibie Zarządu Głównego PCK w Warszawie laureatom programu wręczone zostały dyplomy oraz nagrody. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Marek Jasiński a także przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Narodowego Centrum Krwi.

Nadmienić należy, iż w kategorii „Najaktywniejsza jednostka PSP” do programu zgłoszono 54 jednostki Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski. Wysiłek strażaków biorących udział w akcji, przełożył się na pozyskanie w 2017 roku 7219 litrów krwi.

materiał: st. sekc. Katarzyna Krzoska

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble łazienkowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
SALON - ASPEN
Makijaż na każdą okazję
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)