Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Nie zapominajmy o maseczkach! Policjanci przypominają o obowiązku

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń na terenie# całego kraju w dalszym ciągu prowadzą działania na ulicach miast i mniejszych miejscowości.

Jak będzie wyglądać najbliższa nasza rzeczywistość, zależy w dużej mierze od Naszej wspólnej odpowiedzialności. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19 wymaga od nas wszystkich podejmowania zdecydowanych działań. Najprostszymi z nich są m.in. stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowanie dystansu społecznego. Cel jest jeden - ochrona życia i zdrowia! Jeśli poczujesz się źle i masz podejrzenia, że przyczyną może być koronawirus, zgłoś ten fakt natychmiast swojemu lekarzowi, zrób test i odizoluj się od innych do czasu ustania zagrożenia. Bądź także nowoczesny i odpowiedzialny - korzystaj z aplikacji kwarantanna domowa.

Policjanci w całym kraju stale prowadzą działania kontrolne oraz apelują o zachowywanie się w sposób odpowiedzialny, a także zgodny z obowiązującymi przepisami. Jak wszyscy wiemy, każda osoba przemieszczająca się w zamkniętej przestrzeni publicznej ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Stosując się do tej zasady, każdy z nas dołoży swoją cegiełkę w walce z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID-19. Zakrywając usta i nos unikniesz odpowiedzialności karnej w związku z niestosowaniem się do reżimu sanitarnego, a także będziesz miał bezpośredni wpływ na swoje zdrowie oraz innych osób, które spotykasz każdego dnia.

W ostatnim czasie odnotowywany jest stały wzrost liczby osób zarażonych. Liczba osob przebywających na kwarantannie zmienia się znacznie każdego dnia. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! Z obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej zwolnione są jedynie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Nie wszyscy mieszkańcy czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych mundurowi stale prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną i miejsc, gdzie mogą gromadzić się większe grupy osób. Funkcjonariusze sprawdzają też przestrzeganie obowiązujących w galeriach handlowych, a także środkach komunikacji miejskiej.

Przypominamy!

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, ale może też być skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Zapoznaj się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa, bo od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV2): https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli poczujesz się źle i masz podejrzenia, że przyczyną może być koronawirus. Zgłoś ten fakt natychmiast swojemu lekarzowi, zrób test i odizoluj się od innych do czasu ustania zagrożenia. Bądź także nowoczesny i odpowiedzialny - korzystaj z aplikacji kwarantanna domowa! https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Materiał: policja.gov.pl/red.

Oceń artykuł: 7 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (22)

  TINTINTIN, w dniu 19-01-2022 09:45:42 napisał:

  maseczki są bezprawne.. więc możecie mnie cmoknąć :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (29)

  Jestem wrogiem maseczek, w dniu 19-01-2022 10:52:04 napisał:

  Maseczki są bezprawne każdy prawnik o tym wspomina że maseczki są nie legalne tak samo te obostrzenia ja nie noszę ich nigdzie ani sklepie ani komunikacji a na policję mam wywalone

  odpowiedz

  • 10 (16)

  Bez maseczki, w dniu 19-01-2022 10:58:55 napisał:

  No to po reakcji propagandy,musi być kontr reakcja.Co wobec tego mówią piszą na stronach WHO-? A no...,że " same maseczki nie wystarczą do ochrony przed koronawirusem , że maska nie ochroni przed infekcją, a nawet może stać się jej źródłem, jeśli nosząca ją osoba lekceważy inne działania profilaktyczne - zwłaszcza częste mycie rąk,że "noszone przez osoby niezakażone bardziej działają na dobre samopoczucie noszących, niż mają znaczenie epidemiologiczne.... itd itd.Więc od tych wszystkich opinii,wytycznych,zaleceń można zgłupieć.Jak to powiedział oceniając obecną sytuację epidemiologiczną na świecie prof.Gut-przewidywanie czegokolwiek to uprawianie fusorologi. ;-)

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Dr. Niedziele, w dniu 19-01-2022 11:36:52 napisał:

  A ja zaufałem tej propagandzie, od momentu szczepienia srovid dla mnie nie istnieje, nie noszę masek, w końcu ostatnia prosta, jestem zaszczepiony więc bezpieczny, tak jak obiecywaliście, covidianie. Więc się mnie nie czepiajcie, szury covidiańskie, gdy nie mam założonej waszej totemicznej szmatki, bo jestem chroniony waszą wspaniałą szczepionką. Innych waszych obostrzeń-gównostrzeń też nie mam zamiaru przestrzegać.

  odpowiedz

  • 2 (20)

  Morawiecki, w dniu 19-01-2022 12:21:06 napisał:

  Jeżeli policjant zmusza do zakładania maseczki to jest płatnym bandytą działającym na zlecenie. a nie stróżem prawa

  odpowiedz

  • 6 (16)

  Kolo, w dniu 19-01-2022 12:30:54 napisał:

  Brawo! Piękne komentarze! Widzę, że wszyscy mają dość, wiedzą o prawie coraz więcej, propaganda przestała działać na naród! Chwała nam!

  odpowiedz

  • -5 (15)

  martynka , w dniu 19-01-2022 12:38:21 napisał:

  najpierw sie doucz maseczki bezprane moze tak bylo w 2020 a nie teraz jak nie znasz prawa aktualnego to sie nie wypowiadaj

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Nie fan Martynki, w dniu 19-01-2022 13:53:08 napisał:

  Jeżeli społeczeństwo będzie ja ta Martynka to będzie tak Jak do tej pory. Niedouczeni, żądni zemsty i władzy funkcjonariusze chorego rządu będą nas zmuszać i zniewalać

  odpowiedz

  • -5 (9)

  duda2030, w dniu 19-01-2022 15:01:35 napisał:

  Policja przypomina a zdjęcie wyżej jakieś dziady z babami siedzą sobie jakby nigdy nic bez maseczek w kinie w NOK'u. Czemu latają po marketach a tam nie zajrzą?!

  odpowiedz

  • -2 (6)

  ja, w dniu 19-01-2022 20:01:23 napisał:

  W tym naszym społeczeństwie to musi coś walnąć!Przecież teraz byle debil może wygłaszać tu swoje dyrdymały .Całe społeczeństwo czuje się ekspertem w dziedzinie zdrowia ,polityki, czy oświaty. Jeszcze tak ogłupiałych baranów w Polsce nigdy przedtem nie było. Nawet byle analfabeta czuje się mądrzejszym od profesora.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  devil 666, w dniu 19-01-2022 23:05:22 napisał:

  Policja nie nosi na pysku maseczke na hu... J ta cała szopka z maseczkami psiarnia roznosi ten syf

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Myslewiecjestem, w dniu 20-01-2022 06:34:30 napisał:

  No i jawnie policja kłamie, tutaj artykuł na który się powołują. Proszę przeczytać i zastanowić się czy was to dotyczy. . 116. [Nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów] § 1. Kto, wiedząc o tym, że: 1) jest chory na gruźlicę, chorobę weneryczną lub inną chorobę zakaźną albo podejrzany o tę chorobę, 2) styka się z chorym na chorobę określoną w pkt 1 lub z podejrzanym o to, że jest chory na gruźlicę lub inną chorobę zakaźną, 3) jest nosicielem choroby określonej w pkt 1 lub podejrzanym o nosicielstwo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenie z HACCP
59PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)