Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Nie zapominajmy o maseczkach! Policjanci przypominają o obowiązku

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń na terenie# całego kraju w dalszym ciągu prowadzą działania na ulicach miast i mniejszych miejscowości.

Jak będzie wyglądać najbliższa nasza rzeczywistość, zależy w dużej mierze od Naszej wspólnej odpowiedzialności. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19 wymaga od nas wszystkich podejmowania zdecydowanych działań. Najprostszymi z nich są m.in. stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowanie dystansu społecznego. Cel jest jeden - ochrona życia i zdrowia! Jeśli poczujesz się źle i masz podejrzenia, że przyczyną może być koronawirus, zgłoś ten fakt natychmiast swojemu lekarzowi, zrób test i odizoluj się od innych do czasu ustania zagrożenia. Bądź także nowoczesny i odpowiedzialny - korzystaj z aplikacji kwarantanna domowa.

Policjanci w całym kraju stale prowadzą działania kontrolne oraz apelują o zachowywanie się w sposób odpowiedzialny, a także zgodny z obowiązującymi przepisami. Jak wszyscy wiemy, każda osoba przemieszczająca się w zamkniętej przestrzeni publicznej ma obowiązek zakrywania ust i nosa. Stosując się do tej zasady, każdy z nas dołoży swoją cegiełkę w walce z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID-19. Zakrywając usta i nos unikniesz odpowiedzialności karnej w związku z niestosowaniem się do reżimu sanitarnego, a także będziesz miał bezpośredni wpływ na swoje zdrowie oraz innych osób, które spotykasz każdego dnia.

W ostatnim czasie odnotowywany jest stały wzrost liczby osób zarażonych. Liczba osob przebywających na kwarantannie zmienia się znacznie każdego dnia. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! Z obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej zwolnione są jedynie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Nie wszyscy mieszkańcy czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych mundurowi stale prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną i miejsc, gdzie mogą gromadzić się większe grupy osób. Funkcjonariusze sprawdzają też przestrzeganie obowiązujących w galeriach handlowych, a także środkach komunikacji miejskiej.

Przypominamy!

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, ale może też być skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Zapoznaj się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa, bo od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV2): https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli poczujesz się źle i masz podejrzenia, że przyczyną może być koronawirus. Zgłoś ten fakt natychmiast swojemu lekarzowi, zrób test i odizoluj się od innych do czasu ustania zagrożenia. Bądź także nowoczesny i odpowiedzialny - korzystaj z aplikacji kwarantanna domowa! https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Materiał: policja.gov.pl/red.

Oceń artykuł: 7 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (22)

  TINTINTIN, w dniu 19-01-2022 09:45:42 napisał:

  maseczki są bezprawne.. więc możecie mnie cmoknąć :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (29)

  Jestem wrogiem maseczek, w dniu 19-01-2022 10:52:04 napisał:

  Maseczki są bezprawne każdy prawnik o tym wspomina że maseczki są nie legalne tak samo te obostrzenia ja nie noszę ich nigdzie ani sklepie ani komunikacji a na policję mam wywalone

  odpowiedz

  • 10 (16)

  Bez maseczki, w dniu 19-01-2022 10:58:55 napisał:

  No to po reakcji propagandy,musi być kontr reakcja.Co wobec tego mówią piszą na stronach WHO-? A no...,że " same maseczki nie wystarczą do ochrony przed koronawirusem , że maska nie ochroni przed infekcją, a nawet może stać się jej źródłem, jeśli nosząca ją osoba lekceważy inne działania profilaktyczne - zwłaszcza częste mycie rąk,że "noszone przez osoby niezakażone bardziej działają na dobre samopoczucie noszących, niż mają znaczenie epidemiologiczne.... itd itd.Więc od tych wszystkich opinii,wytycznych,zaleceń można zgłupieć.Jak to powiedział oceniając obecną sytuację epidemiologiczną na świecie prof.Gut-przewidywanie czegokolwiek to uprawianie fusorologi. ;-)

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Dr. Niedziele, w dniu 19-01-2022 11:36:52 napisał:

  A ja zaufałem tej propagandzie, od momentu szczepienia srovid dla mnie nie istnieje, nie noszę masek, w końcu ostatnia prosta, jestem zaszczepiony więc bezpieczny, tak jak obiecywaliście, covidianie. Więc się mnie nie czepiajcie, szury covidiańskie, gdy nie mam założonej waszej totemicznej szmatki, bo jestem chroniony waszą wspaniałą szczepionką. Innych waszych obostrzeń-gównostrzeń też nie mam zamiaru przestrzegać.

  odpowiedz

  • 2 (20)

  Morawiecki, w dniu 19-01-2022 12:21:06 napisał:

  Jeżeli policjant zmusza do zakładania maseczki to jest płatnym bandytą działającym na zlecenie. a nie stróżem prawa

  odpowiedz

  • 6 (16)

  Kolo, w dniu 19-01-2022 12:30:54 napisał:

  Brawo! Piękne komentarze! Widzę, że wszyscy mają dość, wiedzą o prawie coraz więcej, propaganda przestała działać na naród! Chwała nam!

  odpowiedz

  • -5 (15)

  martynka , w dniu 19-01-2022 12:38:21 napisał:

  najpierw sie doucz maseczki bezprane moze tak bylo w 2020 a nie teraz jak nie znasz prawa aktualnego to sie nie wypowiadaj

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Nie fan Martynki, w dniu 19-01-2022 13:53:08 napisał:

  Jeżeli społeczeństwo będzie ja ta Martynka to będzie tak Jak do tej pory. Niedouczeni, żądni zemsty i władzy funkcjonariusze chorego rządu będą nas zmuszać i zniewalać

  odpowiedz

  • -5 (9)

  duda2030, w dniu 19-01-2022 15:01:35 napisał:

  Policja przypomina a zdjęcie wyżej jakieś dziady z babami siedzą sobie jakby nigdy nic bez maseczek w kinie w NOK'u. Czemu latają po marketach a tam nie zajrzą?!

  odpowiedz

  • -2 (6)

  ja, w dniu 19-01-2022 20:01:23 napisał:

  W tym naszym społeczeństwie to musi coś walnąć!Przecież teraz byle debil może wygłaszać tu swoje dyrdymały .Całe społeczeństwo czuje się ekspertem w dziedzinie zdrowia ,polityki, czy oświaty. Jeszcze tak ogłupiałych baranów w Polsce nigdy przedtem nie było. Nawet byle analfabeta czuje się mądrzejszym od profesora.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  devil 666, w dniu 19-01-2022 23:05:22 napisał:

  Policja nie nosi na pysku maseczke na hu... J ta cała szopka z maseczkami psiarnia roznosi ten syf

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Myslewiecjestem, w dniu 20-01-2022 06:34:30 napisał:

  No i jawnie policja kłamie, tutaj artykuł na który się powołują. Proszę przeczytać i zastanowić się czy was to dotyczy. . 116. [Nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów] § 1. Kto, wiedząc o tym, że: 1) jest chory na gruźlicę, chorobę weneryczną lub inną chorobę zakaźną albo podejrzany o tę chorobę, 2) styka się z chorym na chorobę określoną w pkt 1 lub z podejrzanym o to, że jest chory na gruźlicę lub inną chorobę zakaźną, 3) jest nosicielem choroby określonej w pkt 1 lub podejrzanym o nosicielstwo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kawski kiełbasa śląska
11,99PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)