Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

01 lipca 2022

Naleśnikowy festyn na rynku. Na dzieci czekały jeszcze inne atrakcje

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 29 czerwca na nakielskim rynku odbył się festyn# naleśnikowy zorganizowany przez Fundację Teraz Wy w ramach projektu Małe Miasto Nakło nad Notecią. Współorganizatorem projektu jest Fundacja BGK.

Po zajęciach w szkole, podczas których dzieci uczą się 18 zawodów, wszyscy uczestnicy udali się na rynek. Koło Gospodyń Wiejskich Wieszki przygotowało dla mieszkańców pyszne naleśniki własnej produkcji. Najlepszą recenzją smaku naleśników był fakt, że naleśniki skończyły się już po 15 minutach festynu.

Świetną oprawę muzyczną zapewniał DJ Karuzel, a dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z maskotką Scooby-Doo z lodziarni Dolce Vito. Mieszkańcy Nakła nad Notecią otrzymali od Fundacji Teraz Wy kalendarze dla dzieci, książki z zakresu edukacji finansowej oraz paczki, a lodziarnia Dolce Vito rozdawała dzieciom różne gadżety oraz bony na lody.

Materiał: Karol Woźniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)