Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2024

Najlepszy wśród Orlików. Kacper Gieryk Mistrzem Polski

fot. JEGG-DJR Academy

fot. JEGG-DJR Academy

Kacper Gieryk ponownie został #mistrzem Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas! Kolarz TC Chrobry Scott Głogów pokonał w rywalizacji zawodników do lat 23 Mateusza Gajdulewicza oraz Konrada Waliniaka.

Na orlików czekały 2 dobrze nam już znane rundy ze startem i metą w mazowieckim Radzanowie. Nieopodal Płocka zawodnicy mieli do pokonania 29,8 kilometra poprowadzone po stosunkowo płaskiej trasie. Ważnym czynnikiem był wiatr wiejący z północnego-wschodu.

Jako pierwszy w 23-osobowej stawce podzielonej na 2 grupy po 12 zawodników na trasę ruszył Aleksander Krukowski (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier). W pierwszej części stawki zdecydowanie najlepiej otworzył Kacper Maciejuk (Santic-Wibatech), który na półmetku miał wynik nieznacznie przekraczający 18 minut. Pół minuty wolniej jechał Maciej Banaszak (JEGG-DJR Academy / KK Tarnovia), reszta zaś traciła jeszcze więcej.

Kacper Maciejuk objął prowadzenie także na mecie. To do jego wyniku wynoszącego 35 minut i 36 sekund porównywani byli kolejni zawodnicy, którzy mieli w pierwszej grupie starty mierzone nie w sekundach, a minutach.

W drugiej grupie na półmetku bardzo długo czekaliśmy by ktokolwiek poprawił czas Kacpra Maciejuka. Zrobił to dopiero Konrad Waliniak (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), który po 14,9 kilometra miał wynik w okolicach 17:40. Poniżej 18 minut jechał jeszcze Adam Woźniak (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), ale wszystkich wyraźnie wyprzedzali dwaj ostatni kolarze na trasie – Kacper Gieryk (TC Chrobry Scott Głogów) wykręcił na półmetku 17:15, zaś Mateusz Gajdulewicz (Vendee U) był o ledwie 10 sekund wolniejszy. Pozostawało jednak jedno pytanie – czy nasi orlicy utrzymają tempo w 2. połowie dystansu.

Hubert Grygowski (Arkéa – B&B Hôtels Continentale) metę przeciął z drugim czasem 36:29. Niedługo później metę przeciął Konrad Waliniak, który z przewagą 4 sekund objął prowadzenie na linii mety! Tuż za swojego klubowego kolegę z Cartusii w tabeli pojawił się Adam Woźniak – do prowadzenia zabrakło mu ledwie 3 sekund. Chwilę później okazało się, że także do medalu, albowiem Konrad Waliniak zdobył finalnie brąz. Złoto powędrowało do Kacpra Gieryka (TC Chrobry Scott Głogów) z czasem 34:24, a srebro zawisło na szyi Mateusza Gajdulewicza (Vendee U) – 34:48.

Źródło: naszosie.pl

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  przyjaciel psów, w dniu 20-06-2024 12:06:15 napisał:

  brawa. wielkie brawa dla chłopaka i jego trenera, co go prowadzi, co w niego wierzy, ale pytanie, nie dotyczy naszego mistrza, ale osób postronnych, jak to się dzieje, brak wpisu "autor nie w..........' czy to naprawdę musi być tak widoczne????

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Nakielanin, w dniu 20-06-2024 15:03:54 napisał:

  Brawo Kacper!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kibic sportowy, w dniu 20-06-2024 16:27:50 napisał:

  Super,extra, gratulacje!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 20-06-2024 18:29:43 napisał:

  Głogów górą. Gdy reprezentował Kcynie to byłby z klubu z Kcyni prawda.?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
KOBIZE
500PLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)