Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Moc atrakcji w Toruniu. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

W minionym tygodniu uczniowie klas 0-IV NSP w Olszewce wraz z wychowawcami #wybrali się na wycieczkę do Torunia. Po przyjeździe na miejsce był czas na spacer po pięknym, starym mieście.

Uczniowie zwiedzili Rynek Staromiejski, gdzie oczywiście nie zabrakło zdjęć z Pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie podążyli do Teatru Baj Pomorski na spektakl pt. „Gwiazdeczka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem było rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, a także uczenie się kultury odbioru  sztuki. Dzieci przeniosły się wysoko w niebo, gdzie poznały rozmaite perypetie gwiazd, nie pomijając kwestii najistotniejszej – Gwiazdy Betlejemskiej, na pojawienie się której niektórzy z nas czekają cały rok.

Na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Jednak nie był to koniec atrakcji. Uczestnicy wycieczki udali się zatem do Żywego Muzeum Piernika, gdzie od podstaw mogli poznać recepturę robienia pierników. W ramach warsztatów każdy uczeń mógł wykonać własnego piernika, którego można było zabrać ze sobą do domu. Po zakończeniu można było skorzystać ze sklepiku i kupić regionalne przysmaki. Wszystkie atrakcje przybliżyły nas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili bezpiecznie do rodziców. 

Materiał: Karolina Michna

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)