Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Moc atrakcji w Toruniu. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

W minionym tygodniu uczniowie klas 0-IV NSP w Olszewce wraz z wychowawcami #wybrali się na wycieczkę do Torunia. Po przyjeździe na miejsce był czas na spacer po pięknym, starym mieście.

Uczniowie zwiedzili Rynek Staromiejski, gdzie oczywiście nie zabrakło zdjęć z Pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie podążyli do Teatru Baj Pomorski na spektakl pt. „Gwiazdeczka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem było rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, a także uczenie się kultury odbioru  sztuki. Dzieci przeniosły się wysoko w niebo, gdzie poznały rozmaite perypetie gwiazd, nie pomijając kwestii najistotniejszej – Gwiazdy Betlejemskiej, na pojawienie się której niektórzy z nas czekają cały rok.

Na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Jednak nie był to koniec atrakcji. Uczestnicy wycieczki udali się zatem do Żywego Muzeum Piernika, gdzie od podstaw mogli poznać recepturę robienia pierników. W ramach warsztatów każdy uczeń mógł wykonać własnego piernika, którego można było zabrać ze sobą do domu. Po zakończeniu można było skorzystać ze sklepiku i kupić regionalne przysmaki. Wszystkie atrakcje przybliżyły nas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili bezpiecznie do rodziców. 

Materiał: Karolina Michna

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)