Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Mikołaj odwiedził przedszkole w Paterku. Trafił bez problemu!

fot. Zdzisław Sell

fot. Zdzisław Sell

6 grudnia każdego roku jest dniem wyjątkowym. Tego poranka wszystkie dzieci #oczekują przyjścia Mikołaja. Wiadomo bowiem, że przynosi on prezenty. Drugi raz pojawi się w wieczór wigilijny.

Grzeczne dzieci mogą liczyć na hojniejsze podarunki. Do przedszkola w Paterku Mikołaj zawsze chętnie przychodził. Jednak tego roku przedszkole przeniosło się do nowej szkoły i zmieniło adres. Przedszkolaki obawiały się, czy aby nie zabłądzi. Okazało się, że ma dobrego GPS-a i trafił bezbłędnie. Razem z nim przybył sołtys Paterka Mariusz Malikowski z członkiem rady sołeckiej Barbarą Lipską i  Radny RM Zdzisław Sell. Gości powitała dyrektor pani Mirosława Przygoda.

Po części artystycznej paru przedszkolaków złożyło Mikołajowi postanowienie poprawy. Panie przedszkolanki również poddały się osądowi dzieci. Dla niektórych gest Cezara podczas walk gladiatorów nie był łaskawy. Następnie dzieci utworzyły korowód i zgodnie z zasadą „jedzie pociąg z daleka, na każdego paczka czeka”, ruszyły w kierunku Mikołaja i gości, od których otrzymały słodkie prezenty.

Materiał: Zdzisław Sell

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)