Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Mieszkańcy będą mieli gdzie się spotkać. Powstaną świetlice wiejskie

Mieszkańcy Rozwarzyna w końcu doczekają się świetlicy wiejskiej, o której rozmawiano już# kilkakrotnie. Jedynym warunkiem jest znalezienie wykonawcy. 9 kwietnia ogłoszono przetarg.

Przypomnijmy, tzw. Centrum Aktywności Wsi ma powstać na bazie obecnego budynku, zlokalizowanego na działce nr 142/2, który zostanie przebudowany i rozbudowany. Dotychczas budynek główny wykorzystywany był jako miejsce spotkań miejscowych gospodyń. Dobudówka przy ścianie zachodniej, która pełni rolę magazynu rzeczy nieużywanych i zniszczonych, zostanie rozebrana. Do rozbiórki jest również dobudówka przy ścianie południowej pełniąca rolę magazynu podręcznego oraz drugiego wejścia/wyjścia z budynku głównego. Ponadto powstanie altana biesiadna, a teren zostanie zagospodarowany. Projekt budowlany został opracowany we wrześniu 2016 roku przez Pracownię Projektową z Bydgoszczy. Planowane zakończenie prac nastąpi najpóźniej 30 kwietnia 2020 roku. Obecnie, do 26 kwietnia trwa przyjmowanie ofert.

Centrum Aktywności Wsi będzie służyło mieszkańcom jako świetlica m.in. do organizowania okazjonalnych i cyklicznych spotkań społeczności lokalnej, zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie pozalekcyjnym, imprez okolicznościowych z poczęstunkiem.

Jednak nie tylko mieszkańcy Rozwarzyna doczekają się świetlicy. Część pomieszczeń w budynku w Wieszkach, który do końca 2018 roku pełnił funkcję filii Szkoły Podstawowej w Paterku, zostanie zaadaptowana na potrzeby świetlicy wiejskiej. Natomiast druga część przeznaczona zostanie na dom dziennego pobytu dla osób wymagających stałej opieki. Obecnie ogłoszono przetarg na wykonanie pomieszczeń świetlicy (I etap). Granicę tych jednostek wyznaczy ściana działowa wzniesiona na korytarzu  Świetlica zyska kuchnię z możliwością przygotowania posiłków.

Dla osób niepełnosprawnych powstanie w II etapie (dzienny dom pobytu) podjazd. Do czasu wykonanie prac osoby te będą mogły skorzystać z rampy tymczasowej wykonanej z przestawnych stalowych podkładów. Prace w I etapie, na który obecnie trwa przetarg, potrwają do lutego 2020 roku. Będą współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  jaga, w dniu 14-04-2019 15:37:48 napisał:

  Brawo dla mieszkańców Rozwarzyna, Wieszki też już się cieszą, dziękujemy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  darek, w dniu 15-04-2019 11:13:07 napisał:

  Fajnie, a w Lubaszczu jak zwykle nie ma nic, mieszkańcy mogą się tylko spotkać pod sklepem, bo tylko tam są ławki i stoły. Jeszcze tylko zespół szkół pomalują na sraczkowato i w ogóle będzie cudnie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Budowa hal
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Zabiegi odmładzające
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Remonty mieszkań
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)