Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Mieszkańcy będą mieli gdzie się spotkać. Powstaną świetlice wiejskie

Mieszkańcy Rozwarzyna w końcu doczekają się świetlicy wiejskiej, o której rozmawiano już# kilkakrotnie. Jedynym warunkiem jest znalezienie wykonawcy. 9 kwietnia ogłoszono przetarg.

Przypomnijmy, tzw. Centrum Aktywności Wsi ma powstać na bazie obecnego budynku, zlokalizowanego na działce nr 142/2, który zostanie przebudowany i rozbudowany. Dotychczas budynek główny wykorzystywany był jako miejsce spotkań miejscowych gospodyń. Dobudówka przy ścianie zachodniej, która pełni rolę magazynu rzeczy nieużywanych i zniszczonych, zostanie rozebrana. Do rozbiórki jest również dobudówka przy ścianie południowej pełniąca rolę magazynu podręcznego oraz drugiego wejścia/wyjścia z budynku głównego. Ponadto powstanie altana biesiadna, a teren zostanie zagospodarowany. Projekt budowlany został opracowany we wrześniu 2016 roku przez Pracownię Projektową z Bydgoszczy. Planowane zakończenie prac nastąpi najpóźniej 30 kwietnia 2020 roku. Obecnie, do 26 kwietnia trwa przyjmowanie ofert.

Centrum Aktywności Wsi będzie służyło mieszkańcom jako świetlica m.in. do organizowania okazjonalnych i cyklicznych spotkań społeczności lokalnej, zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie pozalekcyjnym, imprez okolicznościowych z poczęstunkiem.

Jednak nie tylko mieszkańcy Rozwarzyna doczekają się świetlicy. Część pomieszczeń w budynku w Wieszkach, który do końca 2018 roku pełnił funkcję filii Szkoły Podstawowej w Paterku, zostanie zaadaptowana na potrzeby świetlicy wiejskiej. Natomiast druga część przeznaczona zostanie na dom dziennego pobytu dla osób wymagających stałej opieki. Obecnie ogłoszono przetarg na wykonanie pomieszczeń świetlicy (I etap). Granicę tych jednostek wyznaczy ściana działowa wzniesiona na korytarzu  Świetlica zyska kuchnię z możliwością przygotowania posiłków.

Dla osób niepełnosprawnych powstanie w II etapie (dzienny dom pobytu) podjazd. Do czasu wykonanie prac osoby te będą mogły skorzystać z rampy tymczasowej wykonanej z przestawnych stalowych podkładów. Prace w I etapie, na który obecnie trwa przetarg, potrwają do lutego 2020 roku. Będą współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  jaga, w dniu 14-04-2019 15:37:48 napisał:

  Brawo dla mieszkańców Rozwarzyna, Wieszki też już się cieszą, dziękujemy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  darek, w dniu 15-04-2019 11:13:07 napisał:

  Fajnie, a w Lubaszczu jak zwykle nie ma nic, mieszkańcy mogą się tylko spotkać pod sklepem, bo tylko tam są ławki i stoły. Jeszcze tylko zespół szkół pomalują na sraczkowato i w ogóle będzie cudnie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Budowa hal
Sprzedaż opon
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Botox i wypełniacze
MEBLE PIOTR PASIEKA
Czytniki kodów kreskowych
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)