Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

17 września 2021

Międzynarodowa Wystawa Grafiki. Warsztaty prowadził Marcin Otto

fot. pow

fot. pow

W czwartek, 16 września w Muzeum Ziemi Szubińskiej# Starosta Nakielski Tadeusz Sobol uroczyście otworzył wystawę grafiki z powiatu Elbe-Elster i powiatu nakielskiego.

O wystawie i współpracy między powiatami mówili obok starosty nakielskiego także przedstawiciel powiatu Elbe-Elster Dieter Jagode oraz dr Kamila Czechowska z muzeum. Wernisażowi towarzyszyły warsztaty z monotypii prowadzone przez Marcina Otto, którego rysunki można oglądać na wystawie. W warsztatach wzięła udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie pod opieką Klaudii Bethke i Aurelii Kasprzak.

Wśród gości znaleźli się m.in. zastępca burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak, wicestarosta Tomasz Miłowski, członkowie zarządu powiatu Beata Danielewska-Szymczak i Ignacy Pogodziński, Rozalia Wencel radna rady powiatu, radny rady gminy Artur Michalak, prezes Grupy Plastyków Plama's Hanna Zawadzka-Pleszyńska, dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej Mirosław Rzeszowski. Wernisaż prowadził Jacek Pasieka ze starostwa.

Przez okres prezentowania wystawy w muzeum będzie można wziąć udział w zajęciach z wykonywania linorytu. Warsztaty prowadzić będzie Hanna Zawadzka-Pleszyńska. W celu umówienia się na warsztaty prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty z muzeum.

Marcin Otto to rodowity mieszkaniec Nakła nad Notecią. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął już od najmłodszych lat. Początkową inspiracją byli rodzice, którzy są również plastykami. Kolejnym etapem w rozwoju artystycznym było ukończenie w roku 2005 Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Dalszym krokiem były studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zrobił dyplom w pracowni rysunku u prof. Janusza Karwackiego w roku 2010. Obecnie zajmuje się grafiką użytkową, od roku 2010 pracuje jako grafik DTP. W wolnym czasie wykonuje rysunki i grafiki w technikach mieszanych oraz maluje techniką olejną i akrylową. Swoje prace prezentował w Polsce i za granicą, m. in. u partnera powiatu nakielskiego – w powiecie Elbe-Elster w Finsterwalde i Elsterwerda.

Wystawa czynna do połowy października 2021 r.

Materiał: Kamila Czechowska / Muzeum Ziemi Szubińskiej 

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Szubin 72, w dniu 17-09-2021 13:44:01 napisał:

  A niejaki Rzeszowski dlaczego nie ma założonej maseczki?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  JA, w dniu 18-09-2021 07:23:53 napisał:

  Sciagnijcie te maski co wy z siebie robicie wdychacie swoje odchody kto was badzie leczyl na pluca rzad ma to w czterech literach .Powiedza a kto was do noszenia maseczek zmuszal.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)