Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

16 marca 2021

Matematyczne zabawy w "Donaldzie". Dzień pełen uśmiechu i radości

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

Nie sposób przegapić tak ważnej okazji do# matematycznych wyzwań jak Dzień Matematyki, który obchodzony jest 12 marca.

Tego dnia 6-latki z przedszkola Donald w Nakle świętowały wraz z królową nauki poświęcając się matematycznym harcom. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań matematyką, rozwijanie logicznego myślenia oraz podnoszenie kompetencji matematycznych. Dzieci układały matematyczne puzzle, przeliczały elementy, dodawały i odejmowały na konkretach, rozwiązywały zadania z treścią, rozpoznawały symbole graficzne cyfr, układały geometryczne rytmy oraz grały w gry edukacyjne na tablicy interaktywnej. Podczas zajęć nasi milusińscy uczestniczyli także w zabawach muzyczno- ruchowych według pedagogiki zabawy Klanza jak „Magiczna liczba 7”, czy „Rzuć kostką”. Spotkanie uroczyście zakończono okrzykiem „Dzień Matematyki”. Nasi milusińscy otrzymali także dyplomy „Matematycznego Mistrza”. Był to dzień pełen uśmiechu i radości, gdyż wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)