Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
10 kwietnia 2018

Marzec z atrakcjami. Dzieci uczestniczyły w wielu przedsięwzięciach

fot. Anna Jeruzal

fot. Anna Jeruzal

Minął kolejny miesiąc, w którym zadbaliśmy o to, by dzieci z Niepublicznego #Przedszkola „Słoneczko” w Nakle nie narzekały na nudę. 1 marca Promyczki obchodziły „Dzień Piegów”, podczas którego przedszkolaki przekonały się, że piegi dodają urody.

Kolejną atrakcją były warsztaty pt. „Mały odkrywca”, w trakcie których dzieci mogły obserwować, a nawet uczestniczyć  w ciekawych eksperymentach. 8 marca obchodziliśmy „Dzień Kobiet”. Z tej okazji chłopcy z grupy: Mądre Sowy i Promyczki recytowali wiersze i wręczyli dziewczynkom  własnoręcznie wykonane laurki. Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta w grupie „Tęczowe chmurki”, która z tej okazji przygotowała Mini-Akademię. 15 marca „Mądre Sowy” świętowały „Dzień Psa”. Była to świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat różnych ras, pielęgnacji pupili, jak również  zachowań podczas ewentualnego ataku psa. Ważnym wydarzeniem w tym miesiącu był Festiwal Piosenki Wiosennej organizowany przez nasze przedszkole już 6 raz. Podczas tego dnia dzieci z różnych placówek prezentowały swoje umiejętności artystyczne na scenie Nakielskiego Ośrodka Kultury.

22 marca „Promyczki” obchodziły „Dzień Wody”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że wodę trzeba oszczędzać, bo może jej kiedyś zabraknąć. Stworzyły również małą oczyszczalnię ścieków, dzięki której mogły zaobserwować w jaki sposób oczyszcza się wodę.  Nasze przedszkole odwiedzili również Policjanci Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Ogromną atrakcją dla starszaków była wycieczka do Lubnicy, gdzie uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Dzieci spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu i utrwaliły wiedzę na temat zwyczajów i symboli wielkanocnych. Dodatkowo przedszkolaki zdobyły wiadomości o różnych owadach  znajdujących się na terenie obiektu. 27 marca obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Teatru”. Z tej okazji nauczyciele przygotowali przedstawienie pt. „Wielkanocne Kurki”, które dostarczyło dzieciom wiele radości. Miesiąc zakończyliśmy Uroczystym Śniadaniem Wielkanocnym, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych świąt.

Materiał: Anna Jeruzal

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)