Dziś mamy 19 stycznia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 września 2018

Maluchy ze Słoneczka z wizytą u policjantów. Atrakcją były psy tropiące

foto; powierzone

foto; powierzone

Dzisiaj (11.09.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle gościły dzieci z przedszkola Słoneczko.

Dzieciaki zwiedzały komendę i poznawały tajniki pracy mundurowych.

Policjanci zajmujący się sprawami nieletnich z nakielskiej policji w codziennej służbie bardzo często spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Zdarza się także, że spotkania te odbywają się w komendzie, tak też było dzisiaj kiedy to policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola Słoneczko. Przewodnikami po komendzie byli: sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt.  Marcin Pilch.

Policjanci oprowadzali maluchy po jednostce oraz opowiadali jak wygląda policyjna służba. Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania oraz tzw.: „Niebieski Pokój” służący do przesłuchań najmłodszych. Maluchy miały też okazję wsiąść do radiowozów i z bliska zobaczyć jak są one wyposażone. W trakcie  spotkania mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach podczas przemieszania się do szkoły oraz sposób przechodzenia przez jezdnię  

Niewątpliwie największa atrakcją było spotkanie z asp. szt  Grzegorzem Mellerem i mł.asp. Rafałem Stasiakiem, przewodnikami służbowych czworonogów. Mundurowi opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali umiejętności swoich pupilów.

Funkcjonariusze zaprezentowali też maluchom policyjne mundury oraz specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Dzieci z zaciekawieniem wszystko oglądały, a ci odważniejsi również przymierzali.

Na koniec spotkania maluchy otrzymały odblaski przekazane przez Gminą Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią

materiał: Asp. szt. Damian Moczadło  p.o. Oficera prasowego  KPP Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Budowa stanu surowego
Zabiegi dla panów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Wypożyczalnia samochodów
Meble kuchenne
Kwasy...
Nadanie modnej linii
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)