Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

16 listopada 2022

Lekcja o Polsce. Legenda i pouczająca rozmowa

fot. powierzone

fot. powierzone

Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko uczestniczyły w lekcji o Polsce, zorganizowanej przez# Bibliotekę Dziecięcą. Na samym początku bibliotekarka odczytała legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”.

Dzieci dowiedziały się co to właściwie jest legenda, a następnie uczestniczyły w rozmowie o tym, czym dla nas jest Polska, jakie są jej symbole narodowe, jak należy szanować flagę i godło. Mądre Sowy stojąc na baczność odśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu.

Po tym poważnym wystąpieniu, wyruszyły między półki, szukając obrazków dotyczących Polski, a następnie ułożyły tematyczne puzzle. Rozmowy ciąg dalszy dotyczył znanych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Wisławy Szymborskiej, Fryderyka Chopina, ale także Roberta Lewandowskiego i Adama Małysza. Najpyszniejsza część spotkania przedstawiała tradycyjne polskie potrawy, nie mogło się obyć bez degustacji pysznego serniczka, toruńskich pierników i naszych polskich krówek. Tradycyjne polskie tańce spotkały się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków. Uproszczonego Krakowiaka dzieci chciały tańczyć kilka razy. Na zakończenie Mądre Sowy wykonały pracę plastyczną pn. „Orzeł Biały”.

Polska – nasza Ojczyzna.
W niej ziemia urodzajna i żyzna,
Od gór do morza się rozpościera,
Od Bałtyku po Tatry,
W piersiach dech zapiera…

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)