Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Kosmiczna podróż po Toruniu. Uczniowie zwiedzili miasto Kopernika

fot. Dagmara Zemło – Deja

fot. Dagmara Zemło – Deja

8 listopada odbyła się wycieczka uczniów klas VI b i VI e Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle n. Not. do Torunia.

W czasie pobytu w rodzinnym mieście Kopernika uczniowie zwiedzili starówkę: obejrzeli mury obronne miasta oraz ruiny zamku krzyżackiego. Po wędrówce uliczkami starego miasta dotarli do "Niewidzialnego domu", w którym poznali przeszkody z jakimi muszą mierzyć się ludzie niewidomi.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Planetarium, gdzie uczniowie mieli możliwość wejścia do bazy kosmicznej na Marsie. W czasie kosmicznej przygody obsługiwali ekrany panelu sterującego bazą, obserwowali obrazy z kamer na Marsie, komponowali jadłospis z dostępnych w bazie produktów i przeprowadzali misje kosmiczne.

Po opuszczeniu bazy kosmicznej uczestnicy wycieczki obejrzeli pokaz "Lato pod gwiazdami" oraz mieli okazję zwiedzić interaktywną salę "Geodium" gdzie m.in. sprawdzali działanie magnetyzmu ziemi, wytwarzali tornada czy sprawdzali jak dochodzi do erupcji wulkanów oraz jaka jest różnica ich wagi na Ziemi, Plutonie czy Wenus.

Wycieczkę zorganizowały panie Dagmara Zemło-Deja i Grażyna Chwiłka, a opiekę pełniły pani Kamila Troczyńska i Lidia Zaremba-Klimek.

materiał: Dagmara Zemło – Deja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)