Dziś mamy 13 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Kosmiczna podróż po Toruniu. Uczniowie zwiedzili miasto Kopernika

fot. Dagmara Zemło – Deja

fot. Dagmara Zemło – Deja

8 listopada odbyła się wycieczka uczniów klas VI b i VI e Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle n. Not. do Torunia.

W czasie pobytu w rodzinnym mieście Kopernika uczniowie zwiedzili starówkę: obejrzeli mury obronne miasta oraz ruiny zamku krzyżackiego. Po wędrówce uliczkami starego miasta dotarli do "Niewidzialnego domu", w którym poznali przeszkody z jakimi muszą mierzyć się ludzie niewidomi.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Planetarium, gdzie uczniowie mieli możliwość wejścia do bazy kosmicznej na Marsie. W czasie kosmicznej przygody obsługiwali ekrany panelu sterującego bazą, obserwowali obrazy z kamer na Marsie, komponowali jadłospis z dostępnych w bazie produktów i przeprowadzali misje kosmiczne.

Po opuszczeniu bazy kosmicznej uczestnicy wycieczki obejrzeli pokaz "Lato pod gwiazdami" oraz mieli okazję zwiedzić interaktywną salę "Geodium" gdzie m.in. sprawdzali działanie magnetyzmu ziemi, wytwarzali tornada czy sprawdzali jak dochodzi do erupcji wulkanów oraz jaka jest różnica ich wagi na Ziemi, Plutonie czy Wenus.

Wycieczkę zorganizowały panie Dagmara Zemło-Deja i Grażyna Chwiłka, a opiekę pełniły pani Kamila Troczyńska i Lidia Zaremba-Klimek.

materiał: Dagmara Zemło – Deja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)