Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Kontrola dwóch wywrotek. Kumulacja naruszeń

fot. GITD

fot. GITD

Za dużo ładunku, niewłaściwy tachograf oraz brak badania technicznego – to efekt # kontroli dwóch wywrotek zatrzymanych przez inspektorów ITD na drodze powiatowej koło Bydgoszczy.

W piątek 6 września inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy wytypowali do kontroli dwie 4-osiowe wywrotki przewożące ładunki sypkie. Ponieważ ilość piasku wskazywała, że pojazdy mogą być przeładowane, zostały one zważone.

Podejrzenia inspektorów zostały całkowicie potwierdzone: zamiast dopuszczalnych 32 t pojazdy ważyły odpowiednio 39,7 t oraz 46,2 t, a naciski ich podwójnych osi napędowych zamiast 19 t, wyniosły 25,0 t oraz 29,3 t.

Ponadto jeden z pojazdów wyposażony był w tachograf analogowy – podczas gdy powinien być już wyposażony w cyfrowe urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnego okresowego badania technicznego dopuszczającego do ruchu drogowego.

Efektem tych kontroli były mandaty karne na kierujących, wszczęte postępowania administracyjne na przewoźników drogowych oraz rozładunki nadwyżek ładunków powodujących nienormatywność mas całkowitych i nacisków osi.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego/red

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  kierowca, w dniu 21-09-2019 14:28:23 napisał:

  Typowe działania polskich przedsiębiorców,których samochody jeźdżą po Europie.Jak spowoduje wypadek,to obrońcy zawsze znajdują wytłumaczenie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kierowcabombowca, w dniu 22-09-2019 08:09:38 napisał:

  Bo dużo polskich firm transportowych jeździ jeszcze na "UDO" Albo się udo albo się nie udo.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  it dalel, w dniu 22-09-2019 10:20:23 napisał:

  TYPOWE działania itd, w okolicy budowy s5 (akktualnie prowadzonym odcinku nr 4) Na samej budowie pojazdy nie do ruszenia jeżdżą bez plandek i się obsypuje, ale tylko pojazdy firm, które "mają" uczestniczyć w budowie - są nietykalni. Każda inna firma będzie tak długo męczona i nękana przez sł€żby aż sama zrezygnuje - przypadek sprzed kilkunastu dni. LEGALNA MAFIA.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Botox i wypełniacze
Masaż gorącymi kamieniami
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Sprzedaż opon
Budowa stanu surowego
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)