Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2020

Konkurs plastyczny w cieniu koronawirusa. Znamy laureatów

fot. mjr Jarosław Nurkiewicz

fot. mjr Jarosław Nurkiewicz

W marcu br. kiedy trwała akcja ZostańWdomu funkcjonariusze Służby Więziennej z #potulickiej jednostki penitencjarnej wychodząc naprzeciw organizacji czasu wolnego przygotowali konkurs dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, licząc na ich kreatywność i innowacyjne pomysły.

To była XV edycja! Przewodnie hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Moje życie to moja olimpiada - Tokio 2021". Honorowym patronatem konkurs objął płk Jacek Gościak - Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, Andrzej Kraśnicki - Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sławomir Napierała - Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Finał konkursu

Pomimo nowej życiowej sytuacji, obostrzeń i wielu innych obowiązków (zdalne nauczanie, izolacja w domu itp.), w tegorocznym konkursie wzięła udział duża ilość dzieci. Jednak nie wszystkie prace były tak radosne i optymistyczne jak zawsze. Zdarzały się i takie, w których dominowały odcienie szarości i graficzne elementy wirusa, ale wszystkie były ciekawe i odsłaniały kreatywność uczestników konkursu. Sytuacja panująca w kraju uniemożliwiła zorganizowanie jak co roku uroczystego otwarcia wystawy powiązanego z rozdaniem nagród. Liczymy, że przyszły rok pozwoli na tradycyjny finał konkursu. Do ufundowania nagród w dużej mierze przyczynił się Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Koła Terenowego w Potulicach oraz Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa w Potulicach. Nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami trafią do dzieci za pomocą Poczty Polskiej.

Laureaci

Kategoria dzieci od 6 do 7 lat: I miejsce (ex aequo): Zosia Kobylarz, Agata Kruk, Blanka Ksobiak, Gniewko Ksobiak, Kacper Widźgowski.

Kategoria dzieci od 8 do 9 lat:

I miejsce: Zosia Samełko,
II miejsce: Agata Szcześniak,
III miejsce: Kinga Sadowska,

wyróżnienia: Aleksander Jaworowski, Lena Garbowska, Paweł Kruk, Krzysztof Lozia, Oliwia Wollmann.

Kategoria dzieci od 10 do 12 lat:

I miejsce: Zuzanna Neilitz,
II miejsce: Ania Szufrajda,
III miejsce: Julia Sadowska,

wyróżnienia: Kuba Sobieraj, Dawid Szufrajda, Lena Widźgowska, Klaudia Ziółkowska.

Kategoria dzieci od 13 do 15 lat:

I miejsce: Mieszko Ksobiak,
II miejsce: Lidia Garbowska,
III miejsce Bartłomiej Neilitz,

wyróżnienia: Jakub Lozia, Shelly Świątek i Zofia Nurkiewicz.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

materiał: mjr Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)