Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
11 sierpnia 2017

Kolejny krok ku rozbudowie placówki. Gmina poszukuje wykonawcy

fot. DW

fot. DW

Do marca 2019 roku ma zostać rozbudowana szkoła w Paterku. Jednym z pierwszych etapów #zadania jest wyłonienie wykonawcy, w tym celu ogłoszono przetarg.

Przypomnijmy, podczas lipcowej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej burmistrz przekazał radnym dobrą nowinę o przyznaniu środków z rezerwy premiera na rozbudowę szkoły wraz z przedszkolem. Pisaliśmy o tym tutaj. Obecnie gmina ogłosiła przetarg. Na oferty czeka do 25 sierpnia.

Co obejmą prace?

Zbudowany zostanie segment B2 oraz przebudowany istniejący segment B1. Projektowany budynek składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych i poddasza. Ma łączyć się na piętrze i poddaszu z segmentem B1. W nowym obiekcie w części parteru funkcjonować będzie przedszkole, w tym cztery sale lekcyjne dla przedszkolaków. Na pierwszym piętrze powstanie 5 klas lekcyjnych, a na poddaszu – 4 klasy. Na parterze pomiędzy segmentami wydzielone zostaną pomieszczenia kuchni zaplecza kuchennego, która będzie obsługiwała zarówno szkołę, jak i przedszkole. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 1 689,79 metrów kwadratowych.

Prace mają zostać wykonane do 31 marca 2019 roku. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Bogdan, w dniu 11-08-2017 14:40:33 napisał:

  to może w końcu gmina zrobi drogę do nowo wybudowanych domów!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  Ida, w dniu 11-08-2017 18:02:10 napisał:

  Mieszkam 60 lat w Paterku ,dlaczego miałoby się budować drogi do nowych domów ?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Piotr, w dniu 11-08-2017 22:36:47 napisał:

  Tam jest śmierdzące sprawa. Jakim cudem gmina wydała decyzję na budowę domów a nie zapewniła drogi dokazdowej i nic nie chce w tej sprawie robić

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze
Remonty mieszkań
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Sprawdzanie świateł
Botox zmarszczki lwie
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)