Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Kolejny konkurs ofert rozstrzygnięty. Kto otrzyma dofinansowanie?

Gmina Nakło rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert dla# organizacji pozarządowych w kilku dziedzinach. Kto otrzyma dofinansowanie na działalność w 2022 roku?

W gminie Nakło, podobnie jak w innych gminach powiatu nakielskiego, organizowane są otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych. Ogłoszono je w dziedzinach: ochrony i promocji zdrowia, profilaktykę uzależnień, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i ekologii. Na realizację tych zadań w 2022 roku przewidziano kwotę w wysokości 423 tys. 500 zł. To o prawie 17 tys. zł mniej niż w roku poprzednim. Termin składania ofert upłynął 22 grudnia 2021 roku. Niedawno komisja go rozstrzygnęła i ogłosiła wyniki. 

Poniżej zamieszczamy wyniki (podmiot, przyznana kwota, nazwa projektu)

Ochrona i promocja zdrowia

 • LZS DĄB Potulice - 12 tys. zł - W 2022 roku Dąb Potulice z programem profilaktycznym w zakresie wychowania dzieci i młodzieży oparty na wychowaniu poprzez sport.
 • Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy START Nakło - 20 tys. zł - Wybierz Lekkoatletykę – Uciekaj od Nałogów, Zajęcia profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży gminy Nakło w zakresie lekkiej atletyki. 
 • Towarzystwo Promocji Zdrowia Psychicznego - 9 tys. 600 zł - Alkoholowi i narkotykom mówię NIE. 
 • Fundacja Salus Homini - 14 tys. 100 zł - Pomożemy Ci Poznawać świat i Swoje Talenty ! – kontynuacja - całoroczny cykl zajęć dla dzieci osieroconych i uczących się wolontariuszy.
 • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - 15 tys. zł - Rodzina wolna od nałogów.
 • NTS TRÓJKA - 30 tys. zł - „Siatkówka moim jedynym nałogiem” –działania profilaktyczne oparte na wychowaniu dzieci i młodzieży.
 • Uczniowski Klub Sportowy CZWÓRKA Nakło - 12 tys. zł - Pływanie moim jedynym nałogiem III - zajęcia profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży z gminy Nakło.
 • Fundacja "CIVITAS" - 16 tys. 300 zł - Nakielski program psychoterapii.
 • Uczniowski Klub Sportowy 2 Judo Nakło - 11 tys. zł - Zdrowi, bezpieczni, szczęśliwi - judocy z daleka od uzależnień.

Profilaktyka uzależnień

 • Towarzystwo Promocji Zdrowia Psychicznego - 53 tys. 400 zł - Trzeźwe życie – tu i teraz.
 • Nakielski Klub Abstynenta - 21 tys. 600 zł - Działania NKA w promowaniu abstynencji oraz udzielenia pomocy osobom uzależnionym oraz członkom ich rodzin a także wsparcie w utrzymaniu abstynencji.

Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

 • Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré - 3 tys. zł - Koncert towarzyszący XXIV Edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie w Kościele p.w. Św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią 09.07.2022 r..
 • Towarzystwo Przyjaciół Nakła - 860 zł - Gry i zabawy uliczne.
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Nakle - 14 tys. zł - Krzewienie wartości patriotycznych poprzez pryzmat 200 lat historii OSP w Nakle nad Notecią - cykl koncertów orkiestry OSP w zabytkach sakralnych.
 • Fundacja w KUŹNI - 4 tys. zł - Organizacja XII Edycji Festiwalu Religijnego „Śpiewaj Panu!” w Olszewce.
 • Stowarzyszenie ROTA NAKIELSKA - 3 tys. 140 zł - Bohater narodowy – Patriota lokalny.

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

 • Klub Sportowy SPARTA - 3 tys. 500 zł - Profesjonalna nauka gry w tenisa stołowego.
 • Ludowy Zespół Sportowy DĄB Potulice - 17 tys. 170 zł - W 2022 rok na sportowo z LZS DĄB Potulice.
 • Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy START Nakło - 7 tys. 300 zł - Na miejsca, gotowi, „START” – szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie lekkiej atletyki.
 • Rada Miejsko-Gminna Ludowych Zespołów Sportowych w Nakle - 7 tys. zł - Popularyzacja, rozwijanie sportu oraz rekreacji ruchowej na terenach wiejskich poprzez organizację imprez, zawodów, spotkań rekreacyjno – sportowych.
 • Uczniowski Klub Sportowy WDK Paterek - 5 tys. zł - Całoroczne treningi tenisa stołowego i kick boxingu w UKS WDK Paterek.
 • Klub Sportowy Dziki Kazin - 4 tys. zł - Aktywizacja sportowa młodzieży i dorosłych przez uczestnictwo w regularnych treningach hokejowych.
 • Nakielskie Towarzystwo Sportowe TRÓJKA - 40 tys. zł - Siatkówka dla wszystkich z Klubem NTS Trójka.
 • Uczniowski Klub Sportowy CZWÓRKA NAKŁO - 36 tys. zł - Skocz do wody, zanurz głowę, chwyć za deskę, płyń po zdrowie. Nakielska Liga Pływania 2022.
 • Klub Sportowy CZARNI Nakło - 17 tys. 170 zł - Finansowanie szkolenia piłkarskiego w Klubie Sportowym „CZARNI” w Nakle nad Notecią w roku 2022.
 • Stowarzyszenie Dart Nakło - 3 tys. 190 zł - Promocja Darta, organizowanie turniejów oraz udział zawodników w turniejach i rozgrywkach ligowych.
 • Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Futbolu Junior Nakło - 9 tys. 500 zł - Nie siedź przed monitorem! Trenuj z Juniorem! Prowadzenie zajęć piłkarskich oraz organizacja przedsięwzięć sportowych dla dzieci i młodzieży.
 • Uczniowski Klub Sportowy 2 Judo Nakło - 5 tys. zł - Judo – zdrowy rozwój dla każdego.
 • Nakielskie Stowarzyszenie Promocji Sportu MEZAR - 8 tys. zł - Dołącz do gry! Trenuj z Mezarem.
 • Ludowy Zespół Sportowy SKRA Paterek - 17 tys. 170 zł - Kolejny krok w sportowy rok – zajęcia i treningi sportowe z LZS „SKRA” Paterek.
Ekologia
 • OIKOS Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej - 3 tys. 500 zł - W bliskości z naturą.

Źródło: BIP Gmina Nakło 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  lewus , w dniu 18-01-2022 00:57:47 napisał:

  A dla kopaczy w gminie jałmużna. Piękny interes!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  krajan, w dniu 18-01-2022 15:40:44 napisał:

  A gdzie pieniądze na realizację kalendarza sportowego dzieci-w ramach M/G Szkolnego Związku Sportowego?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Trampek, w dniu 19-01-2022 01:29:53 napisał:

  Jedynie Zorza Ślesin zachowała się honorowo i po groszaki które wystarczą na kredowanie boiska nie wystąpiła. Nic nie trwa wiecznie!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)