Dziś mamy 26 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2020

Kolejna nagroda dla Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku!

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

29 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła #się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Lodołamacze 2020.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już  od  15 lat  przyznaje  prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Patronat Honorowy nad Konkursem „Lodołamacze 2020” objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda. Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.

Kapituła Konkursu Regionu kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oceniła zgłoszenia w 7 kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek, Instytucja, Rehabilitacja Społeczno-zawodowa, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma oraz Dziennikarz bez Barier.

Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, jako miejsce w którym stacjonują trzy instytucje: Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dzienny Dom Pobytu zajęło I miejsce w kategorii Przyjazna Przestrzeń. 

Nagrodę w imieniu Powiatu Nakielskiego odebrali: Tadeusz Sobol – starosta nakielski oraz Agnieszka Heftowicz – dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Zdaniem organizatorów konkursu „Przyjazna Przestrzeń” to nie tylko oczekiwanie osób z niepełnosprawnością. Warto promować miejsca, gdzie przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich, jest przestrzenią społecznej integracji, gdzie wszyscy powinni się czuć dobrze.

Tytuł honorowy otrzymał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2020 roku przyznano również tytuł Lodołamacza Specjalnego - Ks. Stanisław Łada – proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim oraz wyróżnienie: Jadwiga Marzjan – Przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu.

I miejsce w tak prestiżowym konkursie to ogromne wyróżnienie. Kolejnym etapem będzie finał konkursu, którego rozstrzygnięcie odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Trzymamy kciuki!

Materiał: Emilia Marach, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)