Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 września 2020

Kolejna dotacja dla parafii pw. św. Stanisława? Chodzi o malowanie kościoła

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie parafia pw. św. Stanisława w Nakle #otrzyma kolejną dotację na prace we wnętrzu kościoła. O jej przyznanie wnioskował jeden z radnych.

W 2018 roku wymienione zostało pokrycie dachu nawy głównej i naw bocznych. W sierpniu bieżącego roku rozpoczęto natomiast kolejny remont – tym razem stropu. Był on konieczny, bowiem uszczelnienie dachu spowodowało wyschnięcie zawilgoconych desek podbitki wewnętrznej kościoła, w efekcie deski kurczyły się i zaobserwowano odpadanie kolejnych elementów podbitki. Ze względów bezpieczeństwa rozpoczęto remont stropu, na który gmina Nakło udzieliła parafii dotacji w kwocie 150 tys. zł. Początkowo prace miały być wykonywane za pomocą podnośników. Okazało się jednak, że wytrzymałość podłogi nie jest zbyt duża, w związku z czym użycie ciężkiego sprzętu nie było możliwe. Ostatecznie więc rozstawiono rusztowania, co spowodowało zwiększenie kosztów wykonywanych prac o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łącznie prace mają pochłonąć 250 tys. zł.

Część pokryje dofinansowanie z UMiG Nakło, a pozostała kwota miała być spłacana ze składek wiernych. Tak jednak prawdopodobnie nie będzie. Podczas sierpniowej sesji radny Kazimierz Wnuk, w imieniu klubu radnych Rady Miejskiej Koalicji Obywatelskiej, złożył pisemny wniosek do burmistrza o przekazanie dodatkowych 50 tys. zł na malowanie kościoła, które ma być wykonane tuż po zakończeniu remontu stropu. Chodzi przede wszystkim o to, by uniknąć ponownego ustawiania rusztowania, co będzie powodowało ponowne obciążenie podłogi i następne koszty. Nad projektem uchwały wyrażającej zgodę na przekazanie pieniędzy na malowanie kościoła, radni pochylą się na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 24 września.

Remont stropu powoli dobiega końca. – Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód i żadnych niespodzianek, to powinniśmy skończyć do połowy października – stwierdza ks. proboszcz Tadeusz Michalak. Do tego czasu msze św., głównie niedzielne, odprawiane będą na zewnątrz.

Oceń artykuł: 10 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Naczepa platforma
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Meble łazienkowe
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)