Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 września 2021

KGW zorganizowało festyn. Atrakcji dla milusińskich nie brakowało

fot. MB

fot. MB

W sobotę przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paterku zorganizowany został festyn, podczas # którego chętni mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19. Na najmłodszych czekały atrakcje w postaci strefy zabaw z animatorami, warsztatów mydlarskich i malowania piaskiem oraz strefy tatuaży. Był też kiermasz książek.

O coś dla ciała zadbały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które serwowały pyszności w postaci m.in. bigosu, domowych słodkich wypieków, gofrów, frytek, popcornu i ciepłych napojów.

Organizatorzy przygotowali także ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę, ziemniaki i chlebek.
W sali pielęgniarki szkolnej można było skorzystać z akcji szczepiennej przeciwko covid-19.

Organizatorami festynu było KGW Paterek, rada sołecka, ZS-P Paterek i miejscowe WDK.

Oceń artykuł: 13 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (27) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (7)

  Karol, w dniu 12-09-2021 18:17:27 napisał:

  Na festynie byłem i stwierdzam, iż było fajnie. Jedna rzecz mnie zmartwiła, że te starsze Panie z KGW zamiast obsługiwać pakowały sobie ciasta na wynos do domu. No wszystko wszystkim ale nie na oczach mieszkańców dla których był robiony ten festyn..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (7)

  MIESZKANKA, w dniu 12-09-2021 18:33:03 napisał:

  popieram tez to widzialam

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Paterczanka, w dniu 12-09-2021 18:38:38 napisał:

  I tak jest niestety na każdym festynie

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Mirosława, w dniu 12-09-2021 18:42:30 napisał:

  Z tych drewnianych ławek wszystko widzieliśmy i potwierdzamy. Te Panie powinny się wstydzić

  odpowiedz

  • -4 (6)

  Alicja , w dniu 12-09-2021 18:47:12 napisał:

  Pani przewodnicząca KGW ledwo chodzi i nic nie potrafi załatwić ale nie zrezygnuje z pełnionej funkcji. Co ją trzyma? Pani B. proszę sobie odpuścić i pozwolić pełnić funkcję przewodniczącego komuś innemu. O to prosimy my mieszkańcy. Może wtedy KGW zacznie normalnie działać i będzie więcej chetnych

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (3)

  Ola, w dniu 12-09-2021 19:03:52 napisał:

  Panie sołtysie prosimy o reakcje na zaistniałą sytuację

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Ja, w dniu 12-09-2021 20:07:01 napisał:

  O matko ale wy macie problemy ...

  odpowiedz

  • -5 (9)

  Kierowca , w dniu 12-09-2021 20:36:08 napisał:

  Wstyd tylko na całą gminę że KGW w Paterku kradnie placek do domu. Następna sprawa to zero organizacji wszystko schowane za szkołą gdzie zwykły człowiek nie z naszej miejscowości nie wie o takim wydarzeniu no wstyd sołtysie. Wystarczyło jakoś to oznaczyć że jest festyn. Kolejna sprawa to brak atrakcji widać sołectwo nie potrafi rozmawiać z stowarzyszeniami aby pokazać Paterek jak najlepiej. Jak narazie to Wieszki robią najlepsze te festyny.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Szak, w dniu 12-09-2021 20:40:20 napisał:

  Było całkiem ciekawie. Wszystkie atrakcje, posiłki, ciasto, napoje były oferowane bezpłatnie co mnie zdziwiło. Na koniec zostało trochę ciast itp. więc nie dziwię się że pakowały. W sumie same to przygotowywały, było pyszne. Dużo ludzi pozytywnie zaskoczonych organizacją, czekamy na przyszłą sobotę ma być ciekawiej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (13)

  Wdzięczna, w dniu 12-09-2021 21:06:01 napisał:

  Nikt nie zapłacił ani złotówki za gofry, ciasta, frytki, napoje, kawę, bigosik, kiełbaskę z ogniska każdy kto chciał mógł przyjść i ucztować, jedzenia było pod dostatkiem i zostało tyle że jeśli zostało to Panie miały pełne prawo zabrać ciasta które upiekły do domu! Zawsze znajdzie się jakiś krytyk, wstydźcie się ludzie bo wy sami nawet nic nie pomogliście w przygotowaniach, a tym bardziej młode osoby. Nawet nikt nie przyszedł żeby coś pomóc. Mimo starszego wieku Panie spisały się na medal. Dziękujemy za super inicjatywę oraz smakołyki. Wspaniałe kobiety.

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Szok, w dniu 12-09-2021 21:58:22 napisał:

  Jak można ukraść swój placek, który się upiekło co to za insynuacje? Takie pomówienia są karalne!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (12)

  Obserwator, w dniu 12-09-2021 22:03:04 napisał:

  Proponuję zaangażować w następny festyn krytyków, niech chociaż upieką jedną blachę ciasta, a nie przyszli się za darmochę nażreć i rozliczają innych, zróbcie sami rachunek sumienia.

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Karol, w dniu 12-09-2021 22:05:38 napisał:

  Te Panie pakowały to na samym początku a nie na końcu. Jakby zostało to zrozumiałe, że wezmą dla siebie. Ale one najpierw po pakowały a potem resztę sprzedawały. Dostały na to pieniądze więc powinny wszystko rozdać. I nakaz był odgórny, że nie wolno wydawać nikomu na wynos.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (8)

  Toni, w dniu 12-09-2021 22:08:33 napisał:

  Ludzie tylko potrafią doczytać o 500+ i zapomogach. Plakaty o festynie widziałem na tablicach informacyjnych, w każdym sklepie, co chwila ktoś udostępniał na FB. Nie widzicie dalej niż swój czubek nosa. Ludzie zacznijcie interesować się troszkę losami miejscowości. Takie miejsca spotkań burmistrz wam podarował, skarpę za psełdo domem kultury, albo schowany plac za szkołą. Każda wieś na około ma nową świetlicę tylko u nas brak, dlaczego??

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Pan Z, w dniu 13-09-2021 09:16:54 napisał:

  Przerażający jest poziom inteligencji oraz współżycia społecznego. Ciągłe niezadowolenie nic więcej, nie dziwię się że w pewnym momencie człowiek zastanawia się nad sensem istnienia takich ludzi. Nie dadzą nic od siebie, nie pomogą, liczą ciągle na innych. Jednak prawdą jest, że głupi zawsze myśli że jest mądry. Głupi są przekonani, że mają rację. Dlaczego tak się dzieje? M.in. Osoba niewykwalifikowana często nie ma nawet wiedzy o tym, że nie wie, przy czym Osoba wykwalifikowana mając wiedzę widzi, ile jeszcze nie wie. Ciekaw jestem ilu z krytykujących pomogło tym panią w rozstawieniu namiotów czy sprzątnięciu po imprezie, mogę się założyć że nie było nawet takiej chęci. Przyjść , zjeść, popatrzeć, skrytykować i uciec to jest wasze motto.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 6 (6)

  mieszkanka, w dniu 13-09-2021 09:30:27 napisał:

  Dziękujemy organizatorom. Było miło, wesoło i smacznie. Można było fajnie z rodziną spędzić czas. Nie dajcie sobie podciąć skrzydeł, jesteście super babki.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Mieszkaniec Paterka, w dniu 13-09-2021 14:55:19 napisał:

  Super inicjatywa, więcej takich imprez, a tym którzy tylko krytykują radzę najpierw zorganizować coś samemu, dopiero później robić przykrości

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Gość , w dniu 13-09-2021 15:36:48 napisał:

  Wy wszyscy, którzy krytykujecie-do pracy się weźcie!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Ewa, w dniu 13-09-2021 20:15:48 napisał:

  W tych komentarzach okazujecue sobie "miłość braterską" , pełną jadu i nienawiści ,a za kilka dni będziecie sobie przekazywać znak pokoju stojąc obok siebie na mszy .Doprawdy dziwna jest ta wasza religia.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Budowa magazynów
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)