Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

26 października 2021

KAS zajęła sprzęt do nielegalnego hazardu. To kolejna akcja w regionie

fot. pow.

fot. pow.

11 zestawów komputerowych oraz 4 automaty, które służyły do# urządzania nielegalnych gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS. Organizatorom i osobom zamieszanym w proceder grożą wysokie kary. Krajowa Administracja Skarbowa oprócz walki z nielegalnym hazardem informuje i ostrzega młodzież szkolną o niebezpieczeństwach związanych z jego uprawianiem.

W ostatnich dniach funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS przy wsparciu funkcjonariuszy Policji, przeszukali w Rypinie lokale, w których podejrzewali, że może być organizowany nielegalny hazard z wykorzystaniem sieci internetowej.

W efekcie działań, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali trzy punkty nielegalnego procederu, zabezpieczając m.in.: 11 komputerów, monitory dotykowe, wpłatomaty, modemy i telefony komórkowe oraz ponad 30 tys. złotych w gotówce przeznaczone na wypłatę wygranych.

Na zatrzymanych urządzeniach przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności. W sprawie przesłuchano również przebywających w lokalach graczy i obsługę. Co ciekawe, w jednym z przeszukiwanych punktów, obsługa w momencie wkroczenia funkcjonariuszy KAS zerwała połączenie komputerów z serwerami hazardowymi próbując utrudnić zebranie dowodów.

Podobnej likwidacji punktu z nielegalnymi urządzeniami do gier dokonali mundurowi z KAS w jednej z podtoruńskich miejscowości. Tym razem hazardowi przestępcy interes ulokowali w kontenerze, w którym przez całą dobę oferowali możliwość gry na „urządzeniach logicznych”. Funkcjonariusze w kontenerze znaleźli 4 automaty do gier, router oraz gotówkę na wypłaty dla graczy, którą organizatorzy próbowali ukryć w schowku pod gniazdem elektrycznym.

Organizatorom nielegalnego procederu, grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia, na którym prowadzono gry. Z odpowiedzialnością za przestępstwo skarbowe muszą również liczyć się uczestnicy gier hazardowych, prowadzonych niezgodnie z prawem.

Tylko od początku tego roku, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej, zabezpieczyli już 160 nielegalnych automatów lub zestawów komputerowych.

Jednocześnie funkcjonariusze i pracownicy KAS z naszego regionu rozpoczynają właśnie spotkania z młodzieżą, w ramach akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół średnich, pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem akcji jest pokazanie z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych oraz jak dostrzegać i przeciwdziałać problemom w tym obszarze. Każda zainteresowana szkoła może zgłosić swój udział w tej akcji, przysyłając zgłoszenie na adres edukacja.ias.bydgoszcz@mf.gov.pl.

Materiał: Bartosz Stróżyński - Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  obserwator, w dniu 27-10-2021 06:57:02 napisał:

  Na Bydgoskiej w TOTO, tez przyjrzałbym się co tam jest za drugimi drzwiami!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kaz, w dniu 30-10-2021 22:33:45 napisał:

  W czasach kiedy można legalnie zagrać na swoim lapku w clover lady i normalnie zgarnąć wygraną bez proszenia sie o kłopoty ktoś łazi po takich dziuplach i sie bawi w automaty? To dopiero głupota

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Jajka konsumpcyjne 10 szt.
4,44PLN
Pomidor zwykły
3,99PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)