Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2018

Jubileusze Złotych Godów. Świętowało 9 par

fot. MM

fot. MM

W nakielskim Urzędzie Stanu Cywilnego z okazji 50-lecia ślubu, aż 9 par odebrało medale za # długoletnie pożycie małżeńskiego.

Kolejne małżeństwa w gminie Nakło mogą się poszczycić wyjątkowym osiągnięciem – pół wieku razem to powód do dumy zarówno dla jubilatów, jak i ich rodzin oraz przyjaciół. Aż 9 małżeństw otrzymało tego dnia z rąk burmistrza Sławomira Napierały oraz dyrektor wydziału spraw obywatelskich Magdaleny Dankowskiej gratulacje oraz odznaczenia.

Uroczystość zorganizowano w trzech turach. Małżonkowie składali sobie podziękowania za to, iż uczynili wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe, po czym otrzymali odznaczenia nadane przez prezydenta RP. Panom wręczono listy gratulacyjne od burmistrza, a na ręce pań złożono bukiety złożone z czerwonych róż.
Złote gody obchodzili:

Maria i Andrzej Czech z Nakła
Państwo Czech wychowali 2 córki. Doczekali się 4 wnucząt oraz 1 prawnuczki. Co według nich jest najważniejsze w tworzeniu długotrwałego związku? -Na pierwszym miejscu są miłość i szacunek – odpowiedziała jubilatka. Maria i Andrzej Czech urodzili się w Kcyni i tam też wzięliśmy ślub, jednakże to w Nakle się poznali i postanowili tu zamieszkać.

Jadwiga i Florian Kobza z Karnówka
Państwo Kobza wychowali 4 dzieci. Doczekali się 3 wnuczek, 3 wnuków oraz 2 prawnuczek. Mieszkają w Karnówku, gdzie urodził się jubilat, jednakże jego małżonka pochodzi z Kaszub . Jak wyglądał początek ich związku? -Poznaliśmy się na jednej z imprez, a jeździliśmy do siebie 3,5 roku – wspominał jubilat. - Podstawą do stworzenia długoletniego związku jest przede wszystkim obustronne zrozumienie i zaufanie – dodała jubilatka.

Alfreda i Władysław Brzykcy z Minikowa
-Państwo Brzykcy wychowali 6 dzieci. Doczekali się 5 wnuków, 4 wnuczek oraz 1 prawnuka. Jubilat pochodzi z Nakła, a jego żona z okolic Tarnowa. Czy mimo tego, iż pochodzą z dwóch różnych zakątków kraju, udało im się zbudować godny pozazdroszczenia związek? -Początkowo było to zderzenie dwóch kultur i zwyczajów. Na pewno spokój i wzajemny szacunek to przydatne rzeczy w budowaniu długotrwałego i szczęśliwego związku. Czasami się ze sobą nie zgadzamy, ale szanujemy i wspieramy siebie nawzajem i to jest najważniejsze. W najważniejszych życiowych sprawach mamy zawsze takie samo zdanie – powiedziała jubilatka.

Maria i Henryk Kotkowscy z Nakła
Państwo Kotkowscy wychowali 1 córkę. Doczekali się 1 wnuka oraz 1 wnuczki. Jubilat urodził się w Srebrnej Górze, a jego małżonka się w Studzienkach. Co ich zdaniem pomaga przetrwać nawet te najtrudniejsze chwile w związku? - Przede wszystkim miłość, zgoda i zaufanie, to są fundamenty, na których każdy powinien budować związek – mówiła jubilatka.

Barbara i Andrzej Murek z Nakła
Państwo Murek wychowali 2 synów i 1 córkę. Doczekali się 1 wnuka i 5 wnuczek. Jubilatka pochodzi z województwa mazowieckiego, natomiast jej mąż urodził się w Karnowie.

Urszula i Jan Paleczni z Nakła
Państwo Paleczni wychowali 1 syna i 1 córkę. Doczekali się 3 wnuczek. Jubilat urodził się w Niemczech, jednakże z żoną zamieszkał w jej rodzinnym mieście, w Nakle. Czy ich zdaniem istnieje recepta na długotrwały związek? -Naszym zdaniem nie ma recepty na długotrwałe małżeństwo. Trzeba po prostu żyć w zgodzie i miłości, tolerując się nawzajem – odpowiedzieli zgodnie jubilaci.

Maria i Witold Żołeccy z Nakła
Państwo Żołeccy wychowali 3 synów i 2 córki. Doczekali się 1 wnuczki. Jubilatka urodziła się w okolicach Kostrzynia, natomiast jej mąż nieopodal Wyrzyska - pracowałem jako mechanik w różnych zakładach – wspominał jubilat. Co według nich jest najważniejsze w stworzeniu długotrwałego związku? Zaufanie jest najważniejszą rzeczą i niewątpliwie to właśnie obustronne zaufanie pomogło nam ze sobą przeżyć aż 50 lat – powiedziała jubilatka.

Barbara i Zygmunt Smażyk z Nakła
Państwo Smażyk wychowali 2 córki. Doczekali się 3 wnuczek. Jubilat urodził się w Chrząstowie podczas wojny światowej, jego żona zaś w Nakle, gdzie także się poznali -Pracowałem w różnych zakładach pracy, między innymi jako ochroniarz. Moją małżonkę poznałem po powrocie z wojska, pracowała w sklepie jako sprzedawczyni. – wspominał jubilat. Jaka jest ich zdaniem recepta recepta na stworzenie długotrwałego związku? - Przede wszystkim zaufanie, trzeba też mieć w sobie dużo serdeczności i dużo się uśmiechać, nawet podczas kłótni – odpowiedzieli zgodnie jubilaci.

Marianna i Andrzej Tomasz z Nakła
Państwo Tomasz wychowali 2 dzieci – syna i córkę. Doczekali się 3 wnuczek i 1 wnuka. Jubilatka pochodzi z Kujaw, a jej mąż jest rodowitym Nakielaninem. Gdzie się poznali i co trzeba zrobić, by przeżyć z drugą osobą w związku małżeńskim przez 50 lat? - By przeżyć z drugą osobą tyle lat, przede wszystkim trzeba się kochać i szanować – odpowiedzieli jubilaci.

Po wspólnych zdjęciach jubilatów wraz z członkami rodzin, którzy uczestniczyli w uroczystości, wzniesiono toast za zdrowie jubilatów. Nie obyło się bez pocałunków przy okrzykach „Gorzko, gorzko” oraz gromkiego „Sto lat”

Oceń artykuł: 17 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 11 (15)

    Wnuczka, w dniu 13-04-2018 19:36:59 napisał:

    Przepiękny przykład miłości, szacunku oraz głębokiej wiary, że można chcieć, że można walczyć, że trudności się pokonuje, nigdy odwrotnie. Za ten wzorzec tak bardzo dziękuję Moim Dziadkom :)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Meble kuchenne
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Modne aranżacje
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Botox
Meble kuchenne
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)