Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

23 lipca 2019

Inwestycja drogowa w Rozwarzynie. Podpisano umowę

fot. UMiG w Nakle

fot. UMiG w Nakle

Niebawem ruszy kolejna inwestycja drogowa w gminie Nakło nad Notecią. Tym razem # obejmie ona drogę w Rozwarzynie.

W dniu 23 lipca w nakielskim ratuszu została podpisana umowa na przebudowę drogi gminnej nr G090325C we wsi Rozwarzyn, łączącej się z drogą powiatową. Realizatorem tego zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych INODROG sp. z o.o. z Inowrocławia, wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego.

Zgodnie z umową prace mają zostać wykonane do 19 listopada br., ale wszystko wskazuje na to, że zostaną zakończone przed terminem. Koszt brutto to 926 242,18 zł.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji celowej na dofinansowanie zadań własnych samorządu terytorialnego, związanych z usuwaniem zniszczeń wtórnych dróg, powstałych w wyniku nawałnicy z sierpnia 2017 r.

materiał: Tomasz Rogacki/UMiG w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)