Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

09 października 2018

Ich praca została doceniona. Wyróżnienie dla wolontariuszy ze Ślesina

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach XIII Anielskiego Spotkania w Toruniu grupa wolontariuszy Ave Team ze Ślesina i okolic, # zdobyła statuetkę Toruńskiego Anioła, w kategorii regionalnej.

Festiwal tworzony jest z myślą o wolontariuszach przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Od ponad 4 lat grupa wolontariuszy niesie pomoc osobom starszym, samotnym i chorym. Działa przede wszystkim na terenie powiatu nakielskiego, jednakże nie pozostaje obojętna na potrzeby osób spoza tego rejonu. Ave Team niesie całoroczną pomoc oraz przeprowadza akcje świąteczne, przygotowuje paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Dostarcza żywność, artykuły chemiczne, sanitarne, wykupuje lekarstwa, zbiera odzież oraz potrzebne sprzęty codziennego użytku. Z grupą współpracują lokalne organizacje jak Civitas Christiana, Koło Gospodyń Wiejskich ze Ślesina, sołtysi wsi, uczniowie ZS Ponadgimnazjalnych im St. Staszica w Nakle, osoby indywidualne i generalnie ludzie dobrej woli. Jest to ogromne wyróżnienie i pokazuje duże zaangażowanie mieszkańców w pomoc osobom starszym, samotnym i chorym.

Grupa Ave Team dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i zaprasza do dalszej współpracy. Nagrodę w imieniu grupy odebrali: Artur Wiland, Luiza Łaska – Wiland oraz Patrycja Stroińska. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 16 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (11)

  Tomek Paszkiewicz, w dniu 09-10-2018 20:13:01 napisał:

  WTF? Chyba kółko przy kościelne...

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Sławek, w dniu 10-10-2018 08:28:24 napisał:

  Gratuluję i Bardzo Dziękuję Kochani, życzę Wam Błogosławieństwa Bożego !!!!

  odpowiedz

  • 6 (10)

  jrs, w dniu 10-10-2018 10:21:59 napisał:

  pięknie! to wspaniali ludzie!!!! Gorąco Was Pozdrawiamy i gratulujemy!

  odpowiedz

  • -7 (9)

  Antek, w dniu 10-10-2018 19:06:03 napisał:

  Luiza kandyduje w wyborach - przyda się reklamka! Pamiętam ją jak startowała na burmistrza Nakła nad Notecią z LPR - żenada niestety i brak kompetencji.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Radny Rady Miejskiej Antoni Żygowski, w dniu 11-10-2018 06:22:20 napisał:

  Gratuluję. Dajecie coś co jest najważniejsze dla drugiego człowieka bez względu na porę i miejsce - poświęcacie czas i zainteresowanie drugim człowiekiem aby nie czuł się ... samotny, opuszczony, zapomniany aby wiedział że ktoś o nim pamięta i czuł ... bliskość Boga w drugim człowieku i w nas.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Sprzedaż opon
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)