Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
25 czerwca 2018

Gimnazjaliści na spacerze edukacyjnym. Była to niesamowita lekcja historii

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

21 czerwca br gimnazjaliści klasy II e Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią # wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz spacerze edukacyjnym pt. „Nakło – miasto trzech kultur”.

Poznanie przeszłości Nakła oraz wkładu jego polskich, niemieckich oraz żydowskich mieszkańców w rozwój miasta było możliwe dzięki ogromnej wiedzy i pasji pracownika Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle - p. Anny Sergott, która poprowadziła lekcję i spacer.

Podczas tej niesamowitej lekcji historii gimnazjaliści dowiedzieli się o wielu mniej znanych wydarzeniach z historii miasta, a mijając poniemieckie i pożydowskie budynki uświadomili sobie, że ich miasto w XIX i pierwszej połowie XX wieku nie było monolitem kulturowym i religijnym.

Rekreacyjnym elementem przedostatniego dnia roku szkolnego było wspólne wyjście do pizzerii i na lody.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)