Dziś mamy 24 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2018

Gimnazjaliści na spacerze edukacyjnym. Była to niesamowita lekcja historii

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

21 czerwca br gimnazjaliści klasy II e Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią # wraz z wychowawcą p. Michałem Wiśniewskim uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz spacerze edukacyjnym pt. „Nakło – miasto trzech kultur”.

Poznanie przeszłości Nakła oraz wkładu jego polskich, niemieckich oraz żydowskich mieszkańców w rozwój miasta było możliwe dzięki ogromnej wiedzy i pasji pracownika Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle - p. Anny Sergott, która poprowadziła lekcję i spacer.

Podczas tej niesamowitej lekcji historii gimnazjaliści dowiedzieli się o wielu mniej znanych wydarzeniach z historii miasta, a mijając poniemieckie i pożydowskie budynki uświadomili sobie, że ich miasto w XIX i pierwszej połowie XX wieku nie było monolitem kulturowym i religijnym.

Rekreacyjnym elementem przedostatniego dnia roku szkolnego było wspólne wyjście do pizzerii i na lody.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)