Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

VI Zlot Hufca. Nie zabrakło biegu patrolowego i wspólnego śpiewu

fot. pow.

fot. pow.

W dn. 8-9 listopada 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle miał miejsce VI Zlot Hufca Nakło zorganizowany przez I Drużynę Starszoharcerską im. Ireny Sendlerowej.

W tym roku tematem przewodnim było 100-lecie powrotu Nakła do Macierzy. Swoją obecność na zlocie zaznaczyły drużyny harcerskie i gromady zuchowe ze Strzelewa, Kruszyna, Występu, Nakła i Paterka.
Zuchy i harcerze wzięli udział w wieczornym biegu patrolowym, przygotowanym przez drużynę z Kruszyna. Dużo sportowych emocji dostarczyły zajęcia prowadzone przez trenerów Pawła Boronia i Michała Stachowskiego. Był również instruktaż pierwszej pomocy zorganizowany przez strażaków.
Wieczorem podczas świecowiska, wspólnego śpiewu, pląsów odbyła się prezentacje prac plastycznych związanych z tematyką zlotu. Szczególnie spodobała się infografika przygotowana przez Drużynę Wodniaków i Gromadę Dzieci z Bocianiego Gniazda z Występu.
Drugiego dnia uczestnicy zlotu posadzili cebulki krokusów, które teraz, przykryte ziemią, symbolizują dzieci poległe w czasie II wojny światowej. Wiosną przypomną o nadziei na pokój i lepsze dni.
Harcerze i zuchy obejrzały również stałą wystawę w Muzeum Krajeńskim oraz prezentację w siedzibie Stowarzyszenia Patriotycznego 1939. Wszyscy na zakończenie zlotu otrzymali pamiątki.
Uczestnicy i organizatorzy chcieliby podziękować za pomoc w zorganizowaniu Zlotu: Pań-stwowej Straży Pożarnej w Nakle, dyrektorowi Muzeum Ziemi Krajeńskiej panu Tomaszowi Pasieka, panu Jackowi Adamczewskiemu ze stowarzyszenia Patriotycznego 1939, panu Andrzejowi Kuligowskiemu za oprawę muzyczną świecowiska, dyrektorom Banku Santander Consumer mającemu siedzibę przy ulicy Bydgoskiej 44 oraz Banku Spółdzielczego w Nakle. Szczególne podziękowania składamy Panu Staroście Tadeuszowi Sobol.

materiał: Anna Lemantowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)