Dziś mamy 13 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

VI Zlot Hufca. Nie zabrakło biegu patrolowego i wspólnego śpiewu

fot. pow.

fot. pow.

W dn. 8-9 listopada 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle miał miejsce VI Zlot Hufca Nakło zorganizowany przez I Drużynę Starszoharcerską im. Ireny Sendlerowej.

W tym roku tematem przewodnim było 100-lecie powrotu Nakła do Macierzy. Swoją obecność na zlocie zaznaczyły drużyny harcerskie i gromady zuchowe ze Strzelewa, Kruszyna, Występu, Nakła i Paterka.
Zuchy i harcerze wzięli udział w wieczornym biegu patrolowym, przygotowanym przez drużynę z Kruszyna. Dużo sportowych emocji dostarczyły zajęcia prowadzone przez trenerów Pawła Boronia i Michała Stachowskiego. Był również instruktaż pierwszej pomocy zorganizowany przez strażaków.
Wieczorem podczas świecowiska, wspólnego śpiewu, pląsów odbyła się prezentacje prac plastycznych związanych z tematyką zlotu. Szczególnie spodobała się infografika przygotowana przez Drużynę Wodniaków i Gromadę Dzieci z Bocianiego Gniazda z Występu.
Drugiego dnia uczestnicy zlotu posadzili cebulki krokusów, które teraz, przykryte ziemią, symbolizują dzieci poległe w czasie II wojny światowej. Wiosną przypomną o nadziei na pokój i lepsze dni.
Harcerze i zuchy obejrzały również stałą wystawę w Muzeum Krajeńskim oraz prezentację w siedzibie Stowarzyszenia Patriotycznego 1939. Wszyscy na zakończenie zlotu otrzymali pamiątki.
Uczestnicy i organizatorzy chcieliby podziękować za pomoc w zorganizowaniu Zlotu: Pań-stwowej Straży Pożarnej w Nakle, dyrektorowi Muzeum Ziemi Krajeńskiej panu Tomaszowi Pasieka, panu Jackowi Adamczewskiemu ze stowarzyszenia Patriotycznego 1939, panu Andrzejowi Kuligowskiemu za oprawę muzyczną świecowiska, dyrektorom Banku Santander Consumer mającemu siedzibę przy ulicy Bydgoskiej 44 oraz Banku Spółdzielczego w Nakle. Szczególne podziękowania składamy Panu Staroście Tadeuszowi Sobol.

materiał: Anna Lemantowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)