Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Policyjne działania "NURD". Skontrolowano pieszych i kierowców

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to podstawowe cele # działań pn. „NURD”, jakie policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili 14.11.19 na drogach powiatowych. Podczas działań nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (14.11.19) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego włączyli się w prowadzoną na terenie całego województwa akcję prewencyjną pt. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Na drogach powiatowych pracowało 14 mundurowych drogówki.

Kontrolerzy sprawdzali, jak kierowcy zachowują się w stosunku do pieszych i czy respektują przepisy między innymi związane z ustępowaniem pieszym pierwszeństwa na przejściach. Zwracali też uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów.

Podczas działań policjanci ujawnili 17 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 6 przez kierowców wobec pieszych. Na drogach powiatowych nie odnotowano w trakcie trwania akcji zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Skontrolowano łącznie 69 aut i wylegitymowano 86 osób. Za popełnione wykroczenia nałożono 11 mandatów, a 44 osoby zostały pouczone. Poza tym policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych od kontrolowanych aut i jedno prawo jazdy.

Policja apeluje zarówno do pieszych, jak i kierowców o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)