Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

29 lipca 2017
Notowania rolnicze

Podwyżki i obniżki. Zróżnicowane ceny w hurtowniach i na targowiskach

Przedstawiamy kolejny raport cen produktów rolnych na podstawie # opracowania Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

W ubiegłym tygodniu zanotowaliśmy spadek cen wielu produktów rolnych. W tym tygodniu ceny, co prawda nieznacznie, ale wzrosły. Jest także kilka obniżek.

W przypadku cen skupu żywca jest dość spokojnie. Staniały maciory oraz tuczniki obu klas. Pozostałe ceny są na poziomie sprzed tygodnia.

W punktach skupu zbóż ceny spadają, jedynie kukurydza paszowa kosztuje tyle samo co tydzień temu.

Natomiast w hurtowniach panuje większe zróżnicowanie. Podrożały na przykład gruszki, jabłka, marchew, por czy seler. Truskawki, które w ubiegłym tygodniu kosztowały 6,50 zł/kg teraz kosztują nawet 9 zł/kg. Jest także kilka obniżek. Najbardziej staniała fasolka szparagowa, która tydzień temu kosztowała 8,50 zł/kg a teraz jej cena wynosi 3,70 zł/kg.

Na targowiskach podobnie - obniżki przeplatane są podwyżkami. Zdrożały czereśnie, pietruszka, ziemniaki czy pieczarki. Ceny większości produktów rolnych wzrosły, ale nie są to duże podwyżki. Niektóre ceny spadły i to znacznie. Najbardziej spadła cena renklod, które tydzień temu kosztowały 7,75 zł/kg a teraz ich cena została ustalona na 4,00 zł/kg.

Szczegółowe wartości cenowe zostały przedstawione w poniższym zestawieniu.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi transportowe
Meble kuchenne
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)