Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2018

Działania SMOG na terenie powiatu. Skontrolowano prawie sto aut

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego prowadzili na powiatowych drogach #działania pod kryptonimem SMOG. Była to kolejna już tego typu akcja, mająca na celu eliminowanie z ruchu aut niesprawnych technicznie.

Działania pod kryptonimem SMOG prowadzili wczoraj (30.07.18) na drogach powiatu nakielskiego policjanci „drogówki”. W działaniach udział wzięło 13 funkcjonariuszy. Policjanci skontrolowali łącznie 98 aut.

Działania miały na celu przede wszystkim eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Funkcjonariusze kontrolowali także ogólny stan techniczny aut, w tym sprawność oświetlenia, sprawność ogumienia oraz poprawność działania układu hamulcowego, a także trzeźwość kierowców.

Prowadzone kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Zibi, w dniu 31-07-2018 15:41:37 napisał:

  Kolejny artykuł rzecznika w którym brak informacji o mandatach. Czyżby nakielska policja jednak też protestowała? Jeśli tak, to popieram w całości. Nie bać się, protestować ile się da do skutku :-D

  odpowiedz

  • 18 (18)

  Monia, w dniu 31-07-2018 16:44:39 napisał:

  Wstyd i kpina !!! kontrolować wysypiska śmieci co się podpalają !!! tam jest dopiero SMOG

  odpowiedz

  • 9 (9)

  widz, w dniu 31-07-2018 19:01:05 napisał:

  Właśnie co do przedmówczyni! Ma rację w 100 procentach!!! Nie samochody są tym złem okrutnym, tylko właśnie takie robale co śmieci spalają byle jakie! I nawet nie wiemy jakie? Bo nikt tego nie kontroluje! Bo po co? Czysty układ? Z rączki do rączki i pozamiatane!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ja, w dniu 31-07-2018 19:09:37 napisał:

  Zgadzam się z powyższymi komentarzami. Jedną firma jest nie do "ruszenia" A truje nas każdego dnia

  odpowiedz

  • 4 (4)

  BURMI(szcz)U Szubina, w dniu 31-07-2018 19:18:00 napisał:

  Zamiast badać rzekomy SMOG , to lepiej zbadać stan wody z ujęcia Królikowa i wreszcie podać to do PUBLICZNEJ wiadomości!Zbadać jakie grzyby znajdują się też we wszechobecnym odorze z "fabryki",. Wreszcie pobrać próbki z gleby , gdzie jest wywożona wysokobiałkowa gnojowica!@

  odpowiedz

  • 2 (2)

  abc, w dniu 31-07-2018 22:37:50 napisał:

  A może w okresie letnim po godzinie 19 powinno się kontrolować uciążliwy czarny dym wydobywający się z kominów na osiedlach domków jednorodzinnych i nie tylko , to dopiero smog.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  kierowca menczyzna, w dniu 01-08-2018 06:54:55 napisał:

  do kierowca kobieta dlaczego się tak h-wo wyrażasz, nieładnie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  JA, w dniu 01-08-2018 09:41:08 napisał:

  Czyżby policja nie wierzyła stacjom diagnostycznym, że sami muszą badać stan techniczny pojazdów?!

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Krytyk Społeczny, w dniu 01-08-2018 15:00:53 napisał:

  "Organoleptycznie" i bez niezbędnego specjalistycznego sprzętu,żaden policjant nie odważy się zatrzymać DR.Stąd wynik taki że na 100 kontroli wszystkie zakończone wynikiem pozytywnym.A swoją drogą ciekaw jestem w jakim stanie technicznym są pojazdy będące na wyposażeniu Wydziału Transportu Policji lub Straży Gminnej.Coś mi intuicja podpowiada,że nie udałoby się powtórzyć takiego wyniku jak ten przywołany w meldunku do społeczeństwa ;-)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zibi, w dniu 01-08-2018 16:25:04 napisał:

  Trzeba przede wszystkim powiedzieć, że ta akcja jest jedną z wielu wymyślonych i poleconych podrzędnym policjantom do realizacji przez przełożonych z kwp, którym z kolei zleciła to kgp. Każdy udaje, że coś robi w temacie. Myślicie naprawdę, że policjanci sami z siebie biorą się za tak durną akcję? Tam się działa na rozkaz i masz go wykonać albo do widzenia. Aktualnie była taka wizja na akcję, innym razem dmuchanko itp

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Wiejski włóczykij, w dniu 01-08-2018 16:50:37 napisał:

  Zibi-narażasz się ową krytyką.Pani rzecznik Chlebicz i podległe jej biuro prasowe dbają o wizerunek firmy i bacznie przyglądają się komentarzom ;-) Niepokornych,szkalujących lub mających swoje zdanie,opinię czeka kara,lub wizyta policjanta w domu.Tak więc miejcie się na baczności internauci kochani.A co do tego przerostu formy nad treścią przyznaję ci rację-masa pseudo akcji jest tylko i wyłącznie dla statystyk no i w jakiejś mierze utrzymania stołków.Wyścig szczurów i młodych wilków.No ale pewnie wszystko się niebawem zmieni kiedy nadejdzie nowa władza.Znowu nastanie czas czystek i zmian.I tak aż do śmierci w koło Macieju to samo

  odpowiedz

  • 1 (1)

  jacek S., w dniu 01-08-2018 17:35:52 napisał:

  a czy to jest zgodne z prawem, żeby bez powodu kogoś zatrzymać ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  nikuś, w dniu 01-08-2018 22:36:16 napisał:

  Od tego jest służba porządkowa, by kontrolować i sprawdzać. I nie narzekajcie!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Meble łazienkowe
Nowoczesny styl
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Remonty mieszkań
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)