Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2018

Działania SMOG na terenie powiatu. Skontrolowano prawie sto aut

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego prowadzili na powiatowych drogach #działania pod kryptonimem SMOG. Była to kolejna już tego typu akcja, mająca na celu eliminowanie z ruchu aut niesprawnych technicznie.

Działania pod kryptonimem SMOG prowadzili wczoraj (30.07.18) na drogach powiatu nakielskiego policjanci „drogówki”. W działaniach udział wzięło 13 funkcjonariuszy. Policjanci skontrolowali łącznie 98 aut.

Działania miały na celu przede wszystkim eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Funkcjonariusze kontrolowali także ogólny stan techniczny aut, w tym sprawność oświetlenia, sprawność ogumienia oraz poprawność działania układu hamulcowego, a także trzeźwość kierowców.

Prowadzone kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Zibi, w dniu 31-07-2018 15:41:37 napisał:

  Kolejny artykuł rzecznika w którym brak informacji o mandatach. Czyżby nakielska policja jednak też protestowała? Jeśli tak, to popieram w całości. Nie bać się, protestować ile się da do skutku :-D

  odpowiedz

  • 18 (18)

  Monia, w dniu 31-07-2018 16:44:39 napisał:

  Wstyd i kpina !!! kontrolować wysypiska śmieci co się podpalają !!! tam jest dopiero SMOG

  odpowiedz

  • 9 (9)

  widz, w dniu 31-07-2018 19:01:05 napisał:

  Właśnie co do przedmówczyni! Ma rację w 100 procentach!!! Nie samochody są tym złem okrutnym, tylko właśnie takie robale co śmieci spalają byle jakie! I nawet nie wiemy jakie? Bo nikt tego nie kontroluje! Bo po co? Czysty układ? Z rączki do rączki i pozamiatane!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ja, w dniu 31-07-2018 19:09:37 napisał:

  Zgadzam się z powyższymi komentarzami. Jedną firma jest nie do "ruszenia" A truje nas każdego dnia

  odpowiedz

  • 4 (4)

  BURMI(szcz)U Szubina, w dniu 31-07-2018 19:18:00 napisał:

  Zamiast badać rzekomy SMOG , to lepiej zbadać stan wody z ujęcia Królikowa i wreszcie podać to do PUBLICZNEJ wiadomości!Zbadać jakie grzyby znajdują się też we wszechobecnym odorze z "fabryki",. Wreszcie pobrać próbki z gleby , gdzie jest wywożona wysokobiałkowa gnojowica!@

  odpowiedz

  • 2 (2)

  abc, w dniu 31-07-2018 22:37:50 napisał:

  A może w okresie letnim po godzinie 19 powinno się kontrolować uciążliwy czarny dym wydobywający się z kominów na osiedlach domków jednorodzinnych i nie tylko , to dopiero smog.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  kierowca menczyzna, w dniu 01-08-2018 06:54:55 napisał:

  do kierowca kobieta dlaczego się tak h-wo wyrażasz, nieładnie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  JA, w dniu 01-08-2018 09:41:08 napisał:

  Czyżby policja nie wierzyła stacjom diagnostycznym, że sami muszą badać stan techniczny pojazdów?!

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Krytyk Społeczny, w dniu 01-08-2018 15:00:53 napisał:

  "Organoleptycznie" i bez niezbędnego specjalistycznego sprzętu,żaden policjant nie odważy się zatrzymać DR.Stąd wynik taki że na 100 kontroli wszystkie zakończone wynikiem pozytywnym.A swoją drogą ciekaw jestem w jakim stanie technicznym są pojazdy będące na wyposażeniu Wydziału Transportu Policji lub Straży Gminnej.Coś mi intuicja podpowiada,że nie udałoby się powtórzyć takiego wyniku jak ten przywołany w meldunku do społeczeństwa ;-)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zibi, w dniu 01-08-2018 16:25:04 napisał:

  Trzeba przede wszystkim powiedzieć, że ta akcja jest jedną z wielu wymyślonych i poleconych podrzędnym policjantom do realizacji przez przełożonych z kwp, którym z kolei zleciła to kgp. Każdy udaje, że coś robi w temacie. Myślicie naprawdę, że policjanci sami z siebie biorą się za tak durną akcję? Tam się działa na rozkaz i masz go wykonać albo do widzenia. Aktualnie była taka wizja na akcję, innym razem dmuchanko itp

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Wiejski włóczykij, w dniu 01-08-2018 16:50:37 napisał:

  Zibi-narażasz się ową krytyką.Pani rzecznik Chlebicz i podległe jej biuro prasowe dbają o wizerunek firmy i bacznie przyglądają się komentarzom ;-) Niepokornych,szkalujących lub mających swoje zdanie,opinię czeka kara,lub wizyta policjanta w domu.Tak więc miejcie się na baczności internauci kochani.A co do tego przerostu formy nad treścią przyznaję ci rację-masa pseudo akcji jest tylko i wyłącznie dla statystyk no i w jakiejś mierze utrzymania stołków.Wyścig szczurów i młodych wilków.No ale pewnie wszystko się niebawem zmieni kiedy nadejdzie nowa władza.Znowu nastanie czas czystek i zmian.I tak aż do śmierci w koło Macieju to samo

  odpowiedz

  • 1 (1)

  jacek S., w dniu 01-08-2018 17:35:52 napisał:

  a czy to jest zgodne z prawem, żeby bez powodu kogoś zatrzymać ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  nikuś, w dniu 01-08-2018 22:36:16 napisał:

  Od tego jest służba porządkowa, by kontrolować i sprawdzać. I nie narzekajcie!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi dla panów
Wulkanizacja
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Produkty instax
od 37,90PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble młodzieżowe systemowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)