Dziś mamy 24 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2018

Finał Olimpiady Obrony Cywilnej. Zobacz, jak poszło naszym reprezentantom

fot. Krzysztof Borus

fot. Krzysztof Borus

W miejscowości Rytebłota na Pojezierzu Brodnickim w dniach 19-20 czerwca 2018 roku rozegrany # został finał VII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Obrony Cywilnej.

W malowniczej scenerii rywalizowało 18 dwuosobowych drużyn reprezentujących powiaty naszego województwa. Powiat nakielski reprezentowało dwóch uczniów ZSP. im. Stanisława Staszica Mateusz Kulesza i Juliusz Wiland z klasy III a Technikum, kształcącego w zawodzie technik logistyk.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji, do których zaliczały się: marszobieg na orientację z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, test wiedzy z zakresu tematyki obrony cywilnej oraz strzelanie z karabinka, nasi uczniowie uplasowali się na 4 miejscu w województwie. To bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt ograniczonych możliwości doskonalenia umiejętności strzeleckich. Mateuszowi i Juliuszowi serdecznie gratulujemy dzielnej postawy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: Krzysztof Borus

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)