Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

20 września 2021

Festynów nie brakowało. Wśród atrakcji stanowisko policjantów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Prezentacja radiowozów, możliwość sprawdzenia, jak działają# alkogogle oraz poznania tajników daktyloskopii, to atrakcje, które przygotowali policjanci dla dzieci biorących udział w festynach organizowanych na terenie powiatu.

W miniony weekend odbyły się festyny w Paterku oraz Rozwarzynie, do udziału w których organizatorzy zaprosili policjantów. Mundurowi chętnie odpowiedzieli na zaproszenia i przygotowali atrakcje dla dzieci.

Maluchy z zaciekawieniem oglądały prezentowane radiowozy, kolorowały obrazki o policyjnej tematyce i rozwiązywały krzyżówki, za co każdy otrzymał drobny upominek. Dzieci miały też możliwość odbicia na pamiątkę odcisku swojego palca, a także przejścia toru przeszkód w tzw.: „alkogoglach”.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska -  Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)