Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:
18 maja 2017

Dzielny Tomek kompan Reksia. Przedstawienie ukazało losy pastuszka

fot. Iwona Sobczak

fot. Iwona Sobczak

We wtorek 16 maja Przedszkole nr 2 w Nakle odwiedzili aktorzy z Teatru Lalek #PINOKIO z Nowego Sącza z przedstawieniem "Dzielny Tomek kompan Reksia".

Dzieci z wszystkich grup mogły się dowiedzieć o takich wartościach jak dobro, uczciwość, sprawiedliwość, umiejętność dzielenia się z biednymi. Przedstawienie ukazywało perypetie biednego pastuszka Tomka, który pomimo swojej pracowitości i rzetelności zostaje oszukany przez skąpego i niesprawiedliwego kramarza. W trudnej sytuacji pomaga mu złoty ptaszek ofiarując pastuszkowi zaczarowany kufer pełen skarbów. Tomek postanawia się podzielić swoim bogactwem z biednymi. W jego poczynaniach pomaga mu wierny psi towarzysz - Reksio. Dowiaduje się o tym chciwy kramarz. O tym jak potoczyły się dalsze losy pastuszka dzieci dowiedziały się oglądając przedstawienie.

Materiał: Iwona Sobczak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)