Dziś mamy 26 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Dzieci poznały nowy zawód. Przedszkolaki zadawały dużo pytań

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

Po co na świecie są zakłady karne? Kim są funkcjonariusze # Służby Więziennej? Dlaczego należy pomagać innym i być dobrym? – to tylko wybrane pytania na które odpowiedzieli funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Codzienna praca funkcjonariuszy

Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze w przystępnej formie, dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wyjaśnili na czym polega praca w Służbie Więziennej. Nieodzownym elementem okazała się maskotka Hania, z którą dzieci odkrywały zawód funkcjonariusza Służby Więziennej.

Przedszkolaki z wyjątkowym zaciekawieniem słuchały o codziennej pracy z osobami przebywającymi w zakładzie karnym - dużym zaskoczeniem był fakt, iż skazani także mają zajęcia lekcyjne i mogą uczyć się w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie funkcjonariuszy SW oraz wybrany sprzęt i środki ochrony osobistej.

Dziecięca ciekawość

Radość, uśmiechy dzieci oraz słowa: „Kiedy urosnę, będę taki jak Pan” absolutnie potwierdzają zadowolenie jakże zacnego audytorium. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek Co robi Służba Więzienna - autorstwa kpt. Anny Kruk, które zasilą przedszkolną bibliotekę.

Zajęcia odbyły się w ramach poznania przez dzieci kolejnego zawodu, wykonywanego także przez ich rodziców. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały laurkę z podziękowaniem dla Służby Więziennej – za co serdecznie dziękujemy.

materiał: mł. chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)