Dziś mamy 20 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Dzieci poznały nowy zawód. Przedszkolaki zadawały dużo pytań

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

Po co na świecie są zakłady karne? Kim są funkcjonariusze # Służby Więziennej? Dlaczego należy pomagać innym i być dobrym? – to tylko wybrane pytania na które odpowiedzieli funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Codzienna praca funkcjonariuszy

Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze w przystępnej formie, dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wyjaśnili na czym polega praca w Służbie Więziennej. Nieodzownym elementem okazała się maskotka Hania, z którą dzieci odkrywały zawód funkcjonariusza Służby Więziennej.

Przedszkolaki z wyjątkowym zaciekawieniem słuchały o codziennej pracy z osobami przebywającymi w zakładzie karnym - dużym zaskoczeniem był fakt, iż skazani także mają zajęcia lekcyjne i mogą uczyć się w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie funkcjonariuszy SW oraz wybrany sprzęt i środki ochrony osobistej.

Dziecięca ciekawość

Radość, uśmiechy dzieci oraz słowa: „Kiedy urosnę, będę taki jak Pan” absolutnie potwierdzają zadowolenie jakże zacnego audytorium. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek Co robi Służba Więzienna - autorstwa kpt. Anny Kruk, które zasilą przedszkolną bibliotekę.

Zajęcia odbyły się w ramach poznania przez dzieci kolejnego zawodu, wykonywanego także przez ich rodziców. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały laurkę z podziękowaniem dla Służby Więziennej – za co serdecznie dziękujemy.

materiał: mł. chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)