Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Dzieci poznały nowy zawód. Przedszkolaki zadawały dużo pytań

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

fot. kpt. Katarzyna Tomaszewska

Po co na świecie są zakłady karne? Kim są funkcjonariusze # Służby Więziennej? Dlaczego należy pomagać innym i być dobrym? – to tylko wybrane pytania na które odpowiedzieli funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Codzienna praca funkcjonariuszy

Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze w przystępnej formie, dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wyjaśnili na czym polega praca w Służbie Więziennej. Nieodzownym elementem okazała się maskotka Hania, z którą dzieci odkrywały zawód funkcjonariusza Służby Więziennej.

Przedszkolaki z wyjątkowym zaciekawieniem słuchały o codziennej pracy z osobami przebywającymi w zakładzie karnym - dużym zaskoczeniem był fakt, iż skazani także mają zajęcia lekcyjne i mogą uczyć się w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie funkcjonariuszy SW oraz wybrany sprzęt i środki ochrony osobistej.

Dziecięca ciekawość

Radość, uśmiechy dzieci oraz słowa: „Kiedy urosnę, będę taki jak Pan” absolutnie potwierdzają zadowolenie jakże zacnego audytorium. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek Co robi Służba Więzienna - autorstwa kpt. Anny Kruk, które zasilą przedszkolną bibliotekę.

Zajęcia odbyły się w ramach poznania przez dzieci kolejnego zawodu, wykonywanego także przez ich rodziców. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały laurkę z podziękowaniem dla Służby Więziennej – za co serdecznie dziękujemy.

materiał: mł. chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)