Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2019

Dyskusyjny Klub Książki. Omówiono kolejną książkę

fot.pow

fot.pow

Na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki# w nakielskiej bibliotece omawiano książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” autorstwa Cezarego Łazarewicza.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię maturzysty Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które doprowadziły do jego śmierci w skutek pobicia przez milicję. Autor opowiada o kłamstwie, cynizmie władz komunistycznych, sztuce niszczenia ludzi i okrucieństwie bez poczucia winy.

Książka nie jest łatwa i z pewnością nie miała taka być. To przerażający i zarazem głęboko poruszający reportaż, który w 2017 r. nagrodzony został Nagrodą Literacką „Nike”.

Na następne spotkanie zapraszamy 15 maja o godz. 15:30.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

materiał: Kamila Matylis PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)