Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

01 lipca 2024

Drużyna Trampkarzy w Niemczech. Przygoda powoli dobiega końca

fot. SF Junior Nakło

fot. SF Junior Nakło

Właśnie jesteśmy w podróży do domu. Za kilka fantastycznych# dni. Drużyna Trampkarzy, która wsparta była kilkoma Mlodzikami wybrała się do naszego Miasta Partnerskiego Elsterwerda.

Urokliwe miasteczko położone jest Brandenburgii, a jej obszar to wschodnie tereny Niemiec. Elsterwerda uwiodła nas spokojem i piękną architekturą. Najważniejsze wrażenie jednak zrobili na nas ludzie. Od samego początku przyjęli nas z uśmiechem i z wielką życzliwością prowadzili nas przez wszystkie dni. w szczególności dziękujemy Trenerom Lutz Müller i Felix Zöllner. Niesamowici z Was ludzie. Nawet przypadkowe spotkania okazywały się momentami do wymiany zdania, czy uśmiechu.

Zaraz po przyjeździe mieliśmy okazję pograć w piłkę. Przy naszym Hotelu znajdowało się boisko, więc zorganizowaliśmy grę wewnętrzną. Następnie wyprawa do Parku Miniatur. Tam jazda smaczny obiad, jazda mini kolejką, a nawet wyścigi Gokartów. Kolejny dzień to wizyta na boisku naszego Partnera. Tam spędziliśmy 12 godzin. Mieliśmy wspólną integrację z zawodnikami z Czech, którzy podobnie jak my odwiedzili swoje miasto partnerskie. Następnie czekały nas warsztaty piłkarskie, które wprowadzały nas w kolejny dzień. Był też wspólny obiad, a później grill. Jak to w Niemczech - kiełbasy nie brakowało. Sobota to uliczny turniej. Związany on był z obchodami Dni Elsterwerdy. Zagraliśmy w centrum miasta. Graliśmy na mini boiskach 3x3 i 1x1. Do zawodów wystawiamy 3 zespoły w 5 osobowych składach. Ostatecznie zajmujemy - 1, 3 i 4 miejsce. W grze 1x2 Filip Warzybok zajmuje 2 miejsce. Mecze miały specyficzne zasady. Oprócz goli liczyły się również punkty za grę fair play. Turniej miał na celu integrować i uczyć tolerancji dzieci. Dla naszych zawodników oprócz tych cennych lekcji był to sprawdzian innego języka. Musieli przełamywać swój strach przed trudnościami komunikacyjnymi. Świetnie sobie z tym radzili. Jesteśmy pod wrażeniem. Nasze 2 zespoły awansowały do finałów, które odbędą się we wrześniu w Tropical Island w Berlinie. Po meczach wybraliśmy się nad jezioro. Tam po grze w upalny dzień można było się zrelaksować. Na sam koniec wybraliśmy się do strefy kibica. Tam oglądaliśmy mecz Niemcy z Danią.

Takie chwile pamięta się na zawsze. Mamy nadzieję, że chłopacy wracają z pięknymi wspomnieniami, a my w przyszłości będziemy mogli tworzyć takie chwile dla pozostałych naszych zawodników.

Materiał: Łukasz Bzdawka / SF Junior Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 22

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)