Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Dostaniesz niższą pensję w styczniu? Spokojnie, otrzymasz wyrównanie

fot. archiwum

fot. archiwum

– Mogą zdarzyć się sytuacje, że pod koniec miesiąca niektóre# osoby otrzymają niższą pensję niż w grudniu. Każda taka osoba dostanie wyrównanie – mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

Od 8 stycznia 2022 r. obowiązuje rozporządzenie ministra finansów w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2022 r. Na jego mocy wysokość zaliczek, u pracowników czy zleceniobiorców osiągających miesięczny przychód do 12 800 zł brutto, powinna być pobierana w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r. – Jeśli pracownik otrzymał niższe wynagrodzenie za styczeń, dostanie niezwłocznie wyrównanie od pracodawcy.

Zachęcamy też takie osoby do kontaktu z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. Z kolei kadry płacowo-finansowe zapraszam m.in. na livechaty i webinary z naszymi ekspertami czy do bazy Q&A, którą można znaleźć np. na portalu wiecejwportfelach.gov.pl. Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jesteśmy też w stałym kontakcie ze środowiskiem księgowych, producentami oprogramowania do programów kadrowo-płacowych czy doradcami podatkowymi. Za dotychczasową współpracę, dziękuję – podkreśla Kościński.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa prowadzą szeroką akcję informacyjno-szkoleniową nt. Podatkowego Polskiego Ładu. W 2021 r. odbyło się 20 webinarów i szkoleń, w których wzięło udział ponad 24 tys. uczestników.

– Od stycznia, chcąc pomóc w interpretacji przepisów związanych z podatkowymi aspektami Polskiego Ładu, w tym tych związanych z rozporządzeniem dotyczącym zaliczek, rozpoczęliśmy cykl livechatów i webinarów. Dotychczas wzięło w nich udział ok. 67 tys. uczestników – informuje minister Tadeusz Kościński.

Organizowane są też webinary dla lokalnej społeczności. Działa infolinia Krajowej Informacji Skarbowej, można kontaktować się również przez formularz online. Z ofertą wsparcia dla przedsiębiorców i nauczycieli, telefonicznie kontaktowała się Krajowa Administracja Skarbowa.

Wszystkie informacje o podatkowej reformie, w tym poradniki, baza Q&A można znaleźć na portalach podatki.gov.pl i więcejwportfelach.gov.pl. Portale są cały czas zasilane w nowe materiały. 

Materiał: Kinga Błaszczyńska - rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  Programista, w dniu 27-01-2022 10:06:21 napisał:

  ta reklama leczenie neric, psychoz , depresji to chyba dla kadrowych skierowana

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Klara, w dniu 27-01-2022 12:31:00 napisał:

  Jeżeli można coś zjeb... To PiS to zjeb... Jakie oddawanie pieniędzy? Jakie rozporządzenia? Zjeb... Ten nowy wal na maxa i powinniście nad nim teraz cały rok pracować a wprowadzić go za rok. Na Boga ludzie kto nami rządzi!? Toż to banda debili! Weźcie Balcerowicza na tydzień to Wam ten burdel ogarnie Wy niedojdy i barany Pisowskie!

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Mig, w dniu 27-01-2022 15:07:05 napisał:

  Dlaczego propagujecie to kłamstwo? Przecież Pinokio i Spółka w reklamach pisowskiego nieładu za 10 milionów mówił że nikt nie straci do 12800 a straciło dużo ludzi. Jak w lutym wyjdzie że kłamali to będziecie za nimi opowiadać że za rok się wyrówna? To są cyniczni faryzeusze żerujący na niewiedzy i naiwności.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Płatnik, w dniu 27-01-2022 15:28:07 napisał:

  Jak można kogoś kasą obracać.

  odpowiedz

  • 13 (13)

  bankier , w dniu 27-01-2022 16:13:01 napisał:

  dostaniesz wyrównanie ale w rozliczeniu rocznym będziesz musiał hajs oddać. kolejna pisowska zakłamana propaganda

  odpowiedz

  • 8 (8)

  kk, w dniu 27-01-2022 19:14:45 napisał:

  W jakim ja kraju żyje. Pracuję już prawie 50 lat, ale takiego burdlu nie widziałam jak jest teraz. Kto zapłaci księgowym za podwójną pracę licząc po staremu i po nowemu wg nowego ładu. A jakie będzie rozliczenie roczne, tego nikt nie wie. Następny wiceminister zatrudniony Soboń aby poprawić ten bezład - Geniusz już jest w 5-tym ministerstwie. Pisowska propaganda.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  pyskacz, w dniu 28-01-2022 11:39:59 napisał:

  Po czynach ich poznacie !!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ada, w dniu 30-01-2022 14:16:32 napisał:

  Żal mi pracowników urzędu skarbowego i innych urzędów, które muszą oczami świecić, bo te przepisy są nieczytelne, potm poprawią, a urzędnicy mają podwójną robotę a premii za to pewnie nie dostaną, bo pracy dołożą, ale wypłaty to już nie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Schab b/k
14,44PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kawski kiełbasa śląska
11,99PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)