Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Dom seniora "podpięty" pod MGOPS. Czy gminie uda się uzyskać dofinansowanie?

fot. arch.

fot. arch.

W poniedziałek, 20 stycznia, zwołano nadzwyczajną sesję nakielskiej Rady Miejskiej.

Przedmiotem obrad było formalne uchwalenie utworzenia Dziennego Domu Pobytu Senior plus w Nakle. Jak wiemy, placówka ta z powodzeniem funkcjonuje od ponad roku i świadczy usługi opiekuńcze dla seniorów z terenu gminy Nakło. Gmina starała się o dofinansowanie, dzięki któremu podopieczni mogliby mniej albo wcale płacić za pobyt w niej. Gmina złożyła wniosek, ale z błędami.

17 stycznia do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle wpłynęła informacja z wydziału polityki społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Wynikało z niej, że wniosek o przyznanie dotacji z programu Senior plus, złożony przez gminę nie spełnia wymogów formalnych. Konieczne było podjęcie uchwały, na mocy której Dzienny Dom Pobytu w Nakle ma stać się jednostką organizacyjną podległą pod MGOPS. Jej projekt, przygotowany "na szybko" zawierał sporo, na szczęście niewielkich błędów. Po wprowadzeniu autopoprawek przez dyrektorkę MGOPS-u Ewę Tadrowską radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, dzięki której dom seniora w Nakle być może będzie mógł uzyskać dofinansowanie na dalszą działalność.

Red.

Oceń artykuł: 1 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (16)

  w-c, w dniu 21-01-2020 17:16:30 napisał:

  pracownikom mgopsu, wydaje się, że są panami świata, niemiłe, brak im empatii, chodziłem od pokoju do pokoju, całkiem u góry pani była wręcz bezczelna./pani celowo z małej/. W swoich rodzinach potrafią wszystkie profity załatwić, podpowiedzieć, pokierować. kuzyn ma tam bratowa i opowiadał.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  Jak, w dniu 21-01-2020 21:20:43 napisał:

  Nie wszyscy pracownicy MGOPS są bezduszni i naburmuszeni.

  odpowiedz

  • -4 (6)

  Aaaa, w dniu 21-01-2020 22:13:33 napisał:

  Raczej wszyscy tam są do dupy bo prostego człowieka co chce uzyskać jakaś informacje to traktują jak psa A one niby w czym lepsze są

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Metkownice
od 179PLN
Lakiernictwo
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Czytniki kodów kreskowych
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)