Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

22 lipca 2019

Dobra postawa obywatela. Pijany kierowca zatrzymany

fot. archiwum

fot. archiwum

Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela, który widząc wysiadającego z # auta kompletnie pijanego kierowcę natychmiast zareagował. Ujętego 62-latka przekazał wezwanym na miejsce policjantom. Okazało się, że kierowca renault miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Coraz częściej obywatele wspierają policjantów w eliminowaniu w ruchu kierowców, którzy bezmyślnie wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Jedna z takich sytuacji, gdzie na słowa najwyższego uznania zasługuje postawa zgłaszającego interwencję, miała miejsce minionej soboty (20.07.19) w Gorzeniu. O godzinie 20.20 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że ujął on pijanego kierowcę i prosi o przyjazd na miejsce patrolu.

Kiedy do Gorzenia dojechali mundurowi, w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że będąc w rejonie sklepu zauważył wysiadającego z auta mężczyznę, który ledwie trzymał się na nogach. Od 62-latka czuć było silną woń alkoholu, dlatego też zgłaszający ujął kierowcę, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę, a o zaistniałej sytuacji powiadomił policjantów.

62-letni kierowca renault został dowieziony do komendy, gdzie sprawdzono go alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie mieszkańca nakielskiej gminy aż 2,7 promila alkoholu. Żeby tego było mało okazało się, że w ogóle nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

W sztok pijany kierowca po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony. Niebawem śledczy przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą odpowie on także za jazdę bez wymaganych uprawnień. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy oceni sąd, który może wymierzyć 62-latkowi karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa podziękowania należą się przypadkowemu świadkowi, który bez wahania zareagował i ujmując kierowcę wyeliminował go z ruchu. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)