Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Dla zasłużonych medyków. Ceremonia wręczenia odznaczeń honorowych

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Szczególne zasługi w ochronie zdrowia powinny być# nagradzane. Tak też się stało w środę 15 września w Sali Bankietowej pod Solankami w Grudziądzu, w której odbyła się poświęcona temu uroczystość.

Podczas ceremonii, która rozpoczęła się o godz. 9:00, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył w imieniu Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego odznaczenia honorowe za szczególne zasługi w ochronie zdrowia.

Odznakami honorowymi za zasługi dla ochrony zdrowia na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza odznaczeni zostali: Sławomir Buczek, Jarosław Chorchos, Sylwia Dejewska, Aleksander Goch, Maciej Hoppe, Piotr Jaskulski, Piotr Kowalski, Anna Kozak, Małgorzata Kufel, Agata Kurkowska, Magdalena Mikulska-Jovanović, Marlena Misiaszek, Maciej Musiał, Urszula Sadowska, Marek Sankiewicz, Jolanta Stasiuk-Majrowska, Paweł Szymański, Anna Wachowiak, Magdalena Wolf i Małgorzata Wróblewska.

- Po tych bardzo złych informacjach napływających z Chin, Włoch, Hiszpanii i innych państw i my w Polsce stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem. Chciałbym podkreślić, że decyzja o wytypowaniu grudziądzkiego szpitala jako ten, który ma dźwignąć największy ciężar, była właściwa i słuszna. Chciałbym podziękować panu Dyrektorowi Maciejowi Hoppe, panu Profesorowi Aleksandrowi Gochowi i pani Dyrektor Małgorzacie Kufel, ponieważ te pierwsze narady z wszystkimi 30 szpitalami były kluczowe dla ułożenia całego systemu w województwie kujawsko-pomorskim - powiedział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił uwagę na to, że postawa personelu grudziądzkiego szpitala od początku była bardzo otwarta i zdecydowana, za co bardzo dziękował.

Dalsze, wewnętrzne odznaczenia wręczał Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu pan Maciej Hoppe, który powiedział, że trzeba by w tej sali zebrać wszystkich pracowników, których jest 2000, bo to im wszystkim należą się bardzo gorące podziękowania.

- Chciałbym tylko przypomnieć, że cała ta operacja przekształcenia szpitala przypadła na bardzo trudny okres jego funkcjonowania, z którym się zmagaliśmy. Wciąż realizujemy program naprawczy, staramy się wyjść z problemów nie tylko tych, które dotyczą walki z pandemią, ale też z tych związanych z codziennym funkcjonowaniem szpitala. Wracając jednak do tematu: szczerze dziękuję Państwu za oddanie swojej pracy i niezwykłe poświęcenie - dodał Dyrektor Maciej Hoppe.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (7)

  mieszkaniec, w dniu 16-09-2021 14:18:01 napisał:

  szkoda że zapomnieli o pielęgniarkach

  odpowiedz

  • 4 (6)

  pacjentka, w dniu 16-09-2021 16:20:11 napisał:

  Wstyd dla tych, którzy się lansują na zdjęciach kiedy ich koledzy strajkują!!! Wstyd dla Bogdanowicza, że się tak cieszy skoro wie, że sytuacja służby zdrowia w Polsce jest żenująca!!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Pacjent , w dniu 16-09-2021 18:18:00 napisał:

  Wstyd i hańba dla wręczających i obdarowanych , wszystkim osobą z służby zdrowia należą się głowa uznania , oczywiście znów podziały , bo to PiS potrafi najlepiej a gdzie ludzka solidarność z protestującymi - WSTYD !!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Pacjet, w dniu 16-09-2021 18:22:39 napisał:

  Dlaczego nie dostali odznaczeń on-line? Tak jak My wizyty

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Proste, w dniu 16-09-2021 23:50:40 napisał:

  Mogłeś jechać na protest do Wawy na protest medykow i tam rozdawać te odznaczenia to by Cie chetnie uscisneli. Wy naprawdę jesteście pojeb... To nie komuna! Wiesz co przemawia do moich pracowników! 500zl extra do wypłaty a nie broszka za 15. ***** ***

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)