Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Dla Igora! Przedświąteczna gorączka niesienia pomocy

fot. LZ

fot. LZ

Igor Jabłoński z Łachowa był całkowicie zdrowym chłopcem. Jedna chwila zamieniła życie jego i jego rodziny w istny koszmar!# W jednej chwili Igor ze zdrowego chłopca stał się dzieckiem niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie. W wieku 7 lat u Igora doszło do nagłego zatrzymania krążenia i ogromnego niedotlenienia mózgu. Aby pomóc w leczeniu chłopca, dziś w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie odbywa się świąteczny kiermasz.

W akcję niesienia pomocy włączyła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie, której Igor był uczniem oraz Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, gdzie chłopiec uczy się aktualnie. We wtorek, 6 grudnia, zarówno w „małej” jak i w „dużej” jedynce zorganizowano mikołajkowy kiermasz dla chłopca. Kupić można: ozdoby choinkowe, słodycze, pierniki, gofry, gorącą czekoladę, itp. O fanty zatroszczyli się uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły. Od rana można było też obejrzeć przedstawienie lalkowe pt. „Przedświąteczna gorączka” czy występ „Melodie spod choinki”.

Cała kwota zebrana podczas kiermaszu zostanie przeznaczona na jego leczenie i rehabilitację.

Na stronie https://www.siepomaga.pl/igor-jablonski cały czas można wpłacać dobrowolne kwoty na leczenie chłopca. Rodzice szacują, że to około 42 tys. zł, a udało się zebrać nieco ponad 16 tys. zł.

To jeszcze nie koniec. Drugą część przedświątecznej pomocy dla Igora zaplanowano na piątek, 9 grudnia. O godzinie 19.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbędzie się koncert Chóru Kameralnego „Cantus Amici” pod dyrekcją Krzysztofa Fryski. Uczniowie klasy VIIId przedstawią „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w inscenizacji Ewy Wesół. Będzie też licytacja darowizn i kwesta na rzecz Igora zorganizowana przez klasę VIIIb.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    Wypasacz świń, w dniu 06-12-2022 12:58:56 napisał:

    Czy ten Sosnowski co lansuje się na portalu i usilnie politycznie zabiega o poparcie-wsparł akcję-? zasponsorował Igora.Polityczne cwaniactwo obliczone na poklask i agitowanie wyborców.Cynizm buta i arogancja.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)