Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2019

Ciekawa prelekcja wraz z pokazem zdjęć. Historia budowy "Kanału Bydgoskiego"

fot. Henryk Knioła

fot. Henryk Knioła

W pierwszy poniedziałek drugiej połowy lutego 2019 roku, członkowie # Nakielskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów spotkali się na w sali "Cechu" by przy kawie i słodkościach wysłuchać prelekcji połączonej z pokazem zdjęć a dotyczącej historii naszego miasta Nakła nad Notecią, że szczególnym uwzględnieniem budowy "Kanału Bydgoskiego".

Prelekcję wygłosił dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Pan Tomasz Pasieka.

Budowa "Kanału" przy której pracowało około 10 tys. robotników a wykonana została w osiemnastu miesiącach, przyczyniła się do znacznego rozwoju przemysłowego naszego miasta.

Należy wspomnieć, żw w tym roku przypada 720 rocznica nadania praw miejskich królewskiemu miastu jakim było i jest Nakło nad Notecią.

Seniorzy bardzo dziękują Panu Tomaszowi Pasiece za ciekawą i wnikliwą prelekcję.

materiał: Henryk Knioła

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Szafy przesuwne
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Blacharstwo
Meble kuchenne
Meble pokojowe
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)