Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Chwila warta uwagi. Ważny moment dla gminy i powiatu

fot. Jacek Tomasz

fot. Jacek Tomasz

Nie tylko społeczność uczniowska, ale cały Paterek czekał na tę # chwilę kilkanaście lat. W końcu szkoła doczekała się rozbudowy. W poniedziałek, 20 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego segmentu.

W uroczystości wzięli udział m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele lokalnych władz.

Faktem jest, że do tej pory brakowało dzieciom miejsca do swobodnej nauki, a blisko setka z nich ze starszych klas musiała być wożona do szkoły w Wieszkach, która teraz zostanie zamknięta. Co ważne, od września w nowej szkole znajdą swoje miejsce także przedszkolaki, bowiem od września SP Paterek zmieni się w zespół szkolno-przedszkolny. Gmina zadecydowała, że obecny budynek gdzie mieści się przedszkole przestanie pełnić swoją funkcję, a maluchy znajdą swoje miejsce na parterze.

Po uroczystości przedstawiciele szkolnej społeczności i władz zasadzili drzewa na szkolnym dziedzińcu.

Inwestycja rozbudowy SP Paterek trwała dwa lata. Nowy budynek jest kompozycyjną kontynuacją zrealizowanego wcześniej projektu. Wybudowany segment łączy się ze starym i składa się z dwóch kondygnacji i użytkowego poddasza. Jak wspomniano , parter będzie służył przedszkolakom, pierwsze piętro jest przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, a drugie - dla uczniów klas I-III.

Obiekt, jak zakładano w projekcie ma powierzchnię użytkową 1 689,79 mkw., powierzchnię zabudowy - 788,15 mkw. i wysokość do kalenicy - 11,82 m. Całość inwestycji początkowo miała wynieść około 6 milionów złotych. Gmina wnioskowała o 3 miliony z rezerwy rządowej.

W 2017 roku udało się pozyskać milion złotych, a w roku następnym, rząd ponownie dotował tą inwestycję dając kolejny milion. Co prawda, dwa miliony udało się pozyskać, ale 5,5 "władowała" w szkołę gmina. W tym roku z gminnego budżetu przekazano na zakup wyposażenia 300 tysięcy złotych, z czego 290 tysięcy zostanie pokryte kredytem.

Oceń artykuł: 14 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  Rumun, w dniu 21-05-2019 14:05:13 napisał:

  To mamy IX klase?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (14)

  looki, w dniu 21-05-2019 14:32:07 napisał:

  Transfer w gminie udany z SLD do PIS :D hahahah

  odpowiedz

  • 9 (11)

  edek, w dniu 21-05-2019 15:07:31 napisał:

  normalnie "alternatywy 4".

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  rodzic, w dniu 21-05-2019 16:07:17 napisał:

  Konstytucja-rozdzielność kościoła od państwa.Pamięć władz gminy jest bardzo krótka.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  JKM, w dniu 21-05-2019 18:49:28 napisał:

  Nakielska Magdalenka

  odpowiedz

  • 2 (10)

  żal, w dniu 21-05-2019 21:36:45 napisał:

  Szkoła Ładna dyrektorka do wymiany

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  ja, w dniu 21-05-2019 22:17:16 napisał:

  Ale strajk już był!!!

  odpowiedz

  • 1 (11)

  dobry uczeń, w dniu 22-05-2019 08:57:35 napisał:

  Dzięki Bogu że na otwarciu szkoły nie było Radzia zes Chobielina ten chwaliłby się swoim wkładem w budowę szkoły do której nie przyłożył ręki oj by się chchwalił .

  odpowiedz

  • 0 (8)

  myślący pozytywnie, w dniu 22-05-2019 09:07:55 napisał:

  Żal ci dupę ściska . Do wymiany jest twój mózg , pewne jak w banku.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Miki, w dniu 22-05-2019 21:51:21 napisał:

  U ha ha! Budynek budynkiem, a co się dzieje w szkole

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolery - mezoterapia skóry
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Nowe stylizacje
Żel UV 5ml
7,50PLN
Sprawdzanie świateł
Mikrodermabrazja
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)